Κεντρική Διεθνή Χάποελ Ιερουσαλήμ – Ρέτζιο Εμίλια 66-79

Χάποελ Ιερουσαλήμ – Ρέτζιο Εμίλια 66-79

perperoglou

H Χάποελ Ιερουσαλήμ συνέχισε τις κακές της εμφανίσεις και ηττήθηκε εντός έδρας από την Ρέτζιο Εμίλια με 79-66, για την 9η αγωνιστική του Eurocup.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από το πρώτο ημίχρονο τις διαθέσεις τους, όταν και προηγήθηκαν με 41-40, στο 20′, ενώ και στη τρίτη περίοδο διατηρήθηκαν μπροστά με 62-60, με τους γηπεδούχους να μην δείχνουν αντίδραση. Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα ένα σερί 17-6 από τους Ιταλούς τους έδωσε το τέταρτο ροζ φύλλο αγώνα και τους ανέβασαν στο 4-5, ενώ η Χάποελ βρίσκεται στον “πάτο” του ομίλου με 2-7.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ράιτ με 19 πόντους, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Ντάισον με 27 πόντους, με τον Περπέρογλου να προσθέτει ακόμη 5 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 40-41, 60-62, 66-79.