Κεντρική Διεθνή Μπάνβιτ – Βενέτσια 90-62

Μπάνβιτ – Βενέτσια 90-62

banvit venezia

Η Μπάνβιτ ήταν σαρωτική στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με 90-62 απέναντι στην Βενέτσια, για την 8η αγωνιστική του Champions League.

To πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τους Ιταλούς με ισχνό προβάδισμα 2 πόντων (17-15), όμως στο τέλος του πρώτου μέρους το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο, με τους δύο αντιπάλους να έχουν πετύχει από 36 πόντους. Η επανάληψη άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, που είχαν τον απόλυτο έλεγχο και δεν επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να τους απειλήσουν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Οι Τούρκοι έτρεξαν επιμέρους σκορ 54-26 από το 20′ εώς το 40′ και πήραν την πολύτιμη νίκη που ήθελαν, ενώ έφτασαν στο 5-3 την ομάδα του Μάικ Μπράμου.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Καλοϊάρο και Τόμας με 22 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισαν οι Μπιλίγκα και Όρελικ με 15 και 10 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 15-17, 36-36, 64-46, 90-62.