Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Ο Ηρακλής αν και δυσκολεύτηκε νίκησε εκτός έδρας την ΑΕ Πυλαίας με 62-61 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Α2 Γυναικών και παραμένει στην κορυφή.

Τα αποτελέσματα:
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας 61-54
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς 45-37
ΕΟ Σταυρούπολης-Ασπίδα Ξάνθης 51-37
Ναύαρχος Βότσης-Ολύμπια Λάρισας 46-61
Αρης-Πανσερραϊκός 63-38
ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής 61-62

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής 61-62
Διαιτητές: Γραικός-Μαλτέσιος.
Τα δεκάλεπτα: 14-14, 30-35, 47-50, 61-62.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου 17 (2), Κατσαμούρη 8, Λάλου 2, Σταμπή 7 (1), Καραμπατζάκη 11, Παπαρδέλα 4, Τζήμου 6, Βατσιτσίδου 4.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 15 (3), Τσουμπερλή 6, Γιαννοπούλου 10, Ελευθεριάδου, Θωμά 6 (2), Τζιότζιου 3, Γιαννούδη 9 (1), Μυγδαλιά 2, Δημητριάδου, Λογδανίδου 11.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Τιτάνες Δράμας 61-54
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης.
Τα δεκάλεπτα: 11-9, 20-28, 40-37, 61-54.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 5 (1), Εμμανουηλίδου 8, Καλομιτσίνη 4, Κουλακιώτη 14, Ψαρρά 15 (3), Τζίκου 4, Παπαδάκη 9, Βασλαματζή, Κουλαρτσά, Πασιούδη 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Μαραγκού 8 (2), Σαμολαδά 15 (1), Γαϊτάνη Α. 11, Κυριακίδου, Τζιαμπάζη 6 (2), Γιαντσιώρη 14, Αθανασιάδου, Βαρσάμη.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης 51-37
Διαιτητές: Αβραμίδου-Μπούγλος.
Τα δεκάλεπτα: 12-10, 20-22, 35-29, 51-37.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 1, Χαλκίδου 14, Δεληγιάννη, Πεχλιβανίδου Δ. 4(1), Πεχλιβανίδου Σ. 13 (1), Βέκιου 5 (1), Αντωνιάδου 4, Κανέλλογλου 10.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Σακουλάκη, Πετρίδου, Γκιργκίζα, Ευθυμίου, Παυλάκη 10 (2), Μωυσέγκου 2, Σιγιώργη 10, Σουλιώτη 7 (1), Καραλίδου 2, Καρακώστα 6.

Άρης – Πανσερραϊκός 63-38
Διαιτητές: Μπάρδας-Αγαγιώτου.
Τα δεκάλεπτα: 18-12, 32-21, 53-26, 63-38.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10 (3), Κωστανάκη 2, Γράψα 12, Κωφοκώτσιου 6, Βαντσιούρη 4, Γκρίτζαλη 4, Αντωνιάδου 5, Βεντούρα 12, Λαγκαδιώτου, Πλατσά 6, Γκομπετζίσβίλι, Αβρονιδάκη 2.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Πιτσιάβα 4, Τσάντα 3, Πελτέκη 5 (1), Χύσα, Μπακιρτζίδου 15, Γκανάτσιου 4, Βλάχβεη 2, Γκέκα 2, Μανάφη, Νασιάκου 1, Σιδερίδου 2, Κίναλη.

Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια Λάρισας 46-61
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Παναγιωτίδης.
Τα δεκάλεπτα: 12-17, 23-27, 37-47, 46-61.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9 (1), Καζαντζή Σπ. 19, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 13 (2), Αβραμίδου 3, Καντιρτζόγλου, Παπανικολάου, Τσελεμπή, Τερεζή Χ.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη 2, Σολωμού 13, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 15 (2), Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 17 (1), Μπενέκη 10.

Πιερικός Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς 45-37
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 17-15, 26-25, 36-34, 45-37.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΑΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Λεκάι, Αμβρακίδου, Φλώρου 25, Γκοτζαμάνη, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου, Μουστακίδου 9, Δημητριάδου, Ζουγκουρίδου 8 (2), Γκρίτζαλη.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 2, Παπαρέντη, Τσίτσου 4 (1), Παλάνη 2, Ακσεχέρογλου 10, Ευσταθίου, Σιφναίου, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 8 (1), Παπαϊωάννου, Θωμάρεϊς 9.

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Ηρακλής 17, Αρης 17, Τιτάνες Δράμας 15, ΑΕ Πυλαίας 15, Πανσερραϊκός 15, Ολύμπια Λάρισας 14, Απόλλων Καλαμαριάς 13, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 13, Πιερικός Αρχέλαος 12, Ναύαρχος Βότσης 10, ΕΟ Σταυρούπολης 10, Ασπίδα Ξάνθης 9.

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 17/12): Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας, Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου, Τιτάνες Δράμας-Αρης, Πανσερραϊκός-Ναύαρχος Βότσης, Ολύμπια Λάρισας-ΕΟ Σταυρούπολης, Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Βιντσιλαίου: Ντεμπούτο με ήττα, καλή εμφάνιση και αποβολή

Με ήττα παρά την καλή της εμφάνιση συνδύασε το ντεμπούτο της με την Α3 Ουμέα η Αγγελική Βι…