Κεντρική Διεθνή Ζαντάρ – Ερυθρός Αστέρας 76-88

Ζαντάρ – Ερυθρός Αστέρας 76-88

erithros zantar

Με τον Μίλκο Μπιέλιτσα να κάνει τρομερή δουλειά και να σκοράρει 20 πόντους, οδήγησε την ομάδα του στην εκτός έδρας νίκη με 88-76, απέναντι στην Ζαντάρ για την 8η αγωνιστική της ABA Liga.

Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν καλύτερα στο πρώτο μέρος και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των φιλοξενούμενων και κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο μέρος μπροστά με 45-43, όμως στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε. Οι παίκτες του Αλιμπίγιεβιτς βρήκαν ρυθμό και τελείωσαν την αναμέτρηση μέσα στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν προηγήθηκαν με 72-56 (30′). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι και οι “ερυθρόλευκοι” έφτασαν στο “διπλό” ψυχολογίας μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Μπιέλιτσα και Φελντέιν με 20 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισαν οι Νόουλες και Μπόστικ με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 23-19, 45-43, 56-72, 76-88