Κεντρική NBA Το πανέξυπνο τρικ του Τζάκσον που “πάγωσε” τον Μπάτλερ! (vid)
NBA

Το πανέξυπνο τρικ του Τζάκσον που “πάγωσε” τον Μπάτλερ! (vid)

Ο Ρέτζι Τζάκσον έκανε καταπληκτική δουλειά στα τελευταία λεπτά του αγώνα των Ντιτρόιτ Πίστονς εναντίον των Μινεσότα Τίμπεργουλβς. Με 4 εύστοχα σουτ και 4 ασίστ στα τελευταία 5 λεπτά βοήθησε τα “πιστόνια” να αποδράσουν με 100-97 αλλά η δράση του δεν περιορίστηκε μονάχα στα αγωνιστικά κατορθώματα.

Συγκεκριμένα, οι Πίστονς προηγούνταν με 97-98, 6.2” πριν από το τέλος. Ο Τζίμι Μπάτλερ ήταν στημένος στη γραμμή των βολών, έτοιμος να ισοφαρίσει το ματς με μία εύστοχη βολή. Ο Τζάκσον, όμως, είχε μια λαμπρή ιδέα.

Παριστάνοντας ότι μιλάει στον συμπαίκτη του, Στάνλεϊ Τζόνσον, ο οποίος είχε πάρει θέση για το ριμπάουντ, η προσοχή του Μπάτλερ αποσπάστηκε, όπως φάνηκε ξεκάθαρα από την έκφραση στο πρόσωπό του.

Το αποτέλεσμα; Ο Μπάτλερ, ένας καταπληκτικός σουτέρ βολών (87.9%) αστόχησε, με τους Πίστονς να παίρνουν το ριμπάουντ και να γλιτώνουν στο “νήμα” την ισοφάριση!

Τα “όργια” του Ντόνσιτς κόντρα στους Ουόριορς! (vid)

Φοβερή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Λούκα Ντόνσιτς στην αναμέτρηση των Μάβερικς κόντρα στους …