Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Ρεάλ Μαδρίτης – Ουνικάχα Μάλαγα 89-57

Ρεάλ Μαδρίτης – Ουνικάχα Μάλαγα 89-57

rudy fernandez real madrid malaga

Στις νίκες επέστρεψε η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Ουνικάχα Μάλαγα με 89-57. Η “Βασίλισσα” σταμάτησε το αρνητικό ρεκόρ των τριών ηττών και πλέον έχει ρεκόρ στη διοργάνωση 5-3.

Εξαιρετικό ήταν το ξεκίνημα της Ρεάλ Μαδρίτης. Η “Βασίλισσα” έπαιξε εξαιρετική άμυνα στο πρώτο δεκάλεπτο και γρήγορα πήρε προβάδισμα επτά πόντων (19-12). Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στη δεύτερη περίοδο και έκλεισε το ημίχρονο στο συν 13 (40-27).

Η διαφορά και στο επόμενο δεκάλεπτο είχε ανοδικές τάσεις. Η Ρεάλ Μαδρίτης συνέχισε την εξαιρετική της άμυνα δέχτηκε και πάλι μόλις 11 πόντους και πήρε “αέρα” 24 πόντων (62-38). Η “Βασίλισσα” δεν δυσκολεύτηκε ούτε στην τελευταία περίοδο και νίκησε τελικώς εύκολα με 89-57

Τα δεκάλεπτα: 19-12, 40-27, 62-38, 89-57

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Κοζέρ 5 (1), Φερνάντεθ 14 (3), Ράντονσιτς, Ντόνσιτς 13 (10 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Ματσιούλις 7 (1), Ρέγιες 7, Καμπάτσο 8 (2), Κάρολ 17 (5), Ταβάρες 8, Τόμπκινς 5 (1), Τέιλορ 5 (1).

Μάλαγα (Πλάθα): Μακάλουμ 4, Σολοάντε 2, Ντίαθ 10 (2), Σαλίν 3 (1), Ντίεθ 6, Μιλοσάβλιεβιτς 10 (1), Σερμαντίνι 3, Βαζίνσκι 4, Μρουκς 7 (1), Όγκοστιν 1, Σουάρεθ 1, Μούσλι 6.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (25/4)

Τα φώτα στο ΟΑΚΑ και τον Παναθηναϊκό Δύο παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό τηλεοπτικό πρό…