Κεντρική NBA Γκόραν Ντράγκιτς σε υψηλούς ρυθμούς! (vid)
NBA

Γκόραν Ντράγκιτς σε υψηλούς ρυθμούς! (vid)

goran dragic miami heat

Με τον Γκόραν Ντράγκιτς σε ρόλο καθοδηγητή και ηγέτη, οι Μαϊάμι Χιτ έφυγαν με τη νίκη από το Σικάγο, επικρατώντας με 93-100 των αδύναμων Μπουλς. Ο Σλοβένος σταρ πήρε από το χέρι την ομάδα της Φλόριντα, ιδιαίτερα στην τελευταία περίοδο και την έφθασε μέχρι τα νικητήρια μονοπάτια.

Ειδικότερα, ο MVP του περασμένου Ευρωμπάσκετ είχε 24 πόντους σε 34 λεπτά συμμετοχής με 7/11 σουτ και 6/7 βολές ενώ πέτυχε 14 πόντους στην τελευταία περίοδο! Ο βασικός πλέι-μέικερ των Χιτ σκόραρε με όλους τους αγαπημένους του τρόπους, αξιοποιώντας την ικανότητά του στο κάθετο παιχνίδι και επιδεικνύοντας το step-back του, χάρη στο οποίο αποκτά την απαιτούμενη απόσταση από τον αμυντικό.

Τα highlights του Ντράγκιτς

Με ηγέτη Μπατούμ στα playoffs οι Σίξερς

Ανησυχία για Μπάτλερ στους Χιτ τραυματίστηκε στο ματς με τους Σίξερς. Οι Φιλαδέλφεια Σίξερ…