Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα 2ου ομίλου Βορρά

Συγκάτοικοι στην κορυφή του 2ου Ομίλου του Βορρά της Γ΄Εθνικής είναι η ΜΕΝΤ και η Ελευθερούπολη ύστερα από επτά αγωνιστικές. Η ΜΕΝΤ είχε εύκολο έργο κόντρα στον Ορφέα Νέου Σκοπού και τον νίκησε με 93-73, ενώ η Ελευθερούπολη νίκησε εκτός έδρας τον Αστέρα Σίδνου με 66-47.

Έναν βαθμό λιγότερο έχουν οι Μακεδονικός, Πολύγυρος και ΧΑΝΘ. Στην τελευταία θέση παρέμεινε ο Ορφέας Νέου Σκοπού, ο οποίος δεν έχει καταφέρει να πάρει ακόμη ούτε μία νίκη.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

  • Κένταυρος Καλ/τειας – Αίας Ευόσμου 61-75
  • ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής 87-60
  • Αστέρας Σίδνου – Ελευθερούπολη 47-66
  • Πολύγυρος – Μακεδονικός  91-86
  • ΓΑΣ Κομοτηνής – Απόλλων Καλαμαριάς 63-67
  • Ευκαρπία – Μαντουλίδης 87-69
  • ΜΕΝΤ – Ορφέας Ν. Σκοπού 93-73

ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής 87-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-9, 38-28, 58-40, 87-60
ΧΑΝΘ (Παπαβασιλείου): Παπαζούδης 2, Ακεψιμαιδης 17 (3), Ελευθεριάδης, Ζιάκας, Θωμαίδης 17, Γεωργάκης 11, Πέτροβιτς 30 (5), Ζαμπακης 1, Κωστίκας 2, Μακουλης, Βλαγκογιας, Δούκας 7.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Μουράτ): Καραμανλής, Καραμπίνης 12 (1), Βακρινος 7, Μαγουλας 7, Βατσης 9, Κουτσοβασίλης 10 (2), Βαχαριδης, Σπέντζος 4, Θεοδωρίδης 4, Κυφωνιδης 7 (1).

ΜΕΝΤ – Ορφέας Νέου Σκοπού 93-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-20, 53-38, 74-55, 93-73
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 9(1), Μιχαηλίδης 17, Μπουραζάνης 5, Καρανώτας 8, Παπαδόπουλος Α. 17(1), Κάππος 4, Τζιούφας 7, Ακσεχέρογλου 3, Μπαγκντασαριάν 14, Γιαννούλης 7, Κούρκουλας, Κρανιάς.
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Σίσκος-Γκαβανόζης): Κουτσιαντζής 2, Παρίσης 6(1), Δροσινος 16(2), Γεωργόπουλος 10(2), Αμβροσίου 8(2), Θεοδωρόπουλος 6, Καρακάσης 3, Γάτος 10, Σίμος 7(1), Χαβαλές 4, Καρπουχτσής.

Αστέρς Σίδνου – Ελευθερούπολη 47-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-17, 14-35, 30-53, 47-66
ΑΣΤΕΡΑΣ (Μπαλογιάννης, Στυλιανίδης): Λεπτοκαρίδης 6 (1), Ζαγορίτης, Παπαπασχάλης 11, Ιωαννίδης 3, Πετρίδης 15 (2), Μπίλιος, Γιαννόπουλος, Μισίρογλου, Σπουργίτης, Ακριτίδης, Ιατρίδης 3, Αγραφιώτης 9 (2).
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κ. Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Κελαϊδάκης, Στυλίδης 18 (2), Γαϊτανίδης, Μασάδης, Κουκουλίδης. Θεοδωράκος 14 (4), Απαζίδης 8, Μανάκας 7, Ιωάννου 5, Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 14.

ΓΑΣ Κομοτηνής – Απόλλων Καλαμαριάς 63-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-20, 26-34, 44-52, 63-67
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεμπή 3, Λεχούδης 7, Χατζηδημητρίου 4, Γιωτόπουλος 9 (1), Σιμάκης 11, Παλάσκας 8 (2), Χαλίλ 20.
ΑΠΟΛΛΩΝ (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Χατζόπουλος 12 (1) Αποστόλου 8 (1), Σταματέλος 10 (1), Μαχαιριανάκης 8, Σπυρόπουλος 4, Στυλιανίδης 15 (3), Χατζίδης 10.

Κένταυρος Καλλικράτειας – Αίαντας Ευόσμου 61-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-18, 19-27, 36-56, 61-75
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ(Βλόστος): Σελεμενάκης 7, Χανιωτάκης, Φωτιάδης 14 (2), Γκώνος 4, Ανθυμιάδης, Παρασκευάς 10 (2), Ρέμπελος 3, Δέτσικας 4, Δασκαλάκης 9 (2), Ζωγράφος 8, Κωνσταντινίδης 2.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 6 (1), Φωτόπουλος 1, Δοξάκης 16 (4) Μπαλτζόπουλος 8, Νικολούδης 18 (4), Μαλολάρι, Τσαούσης, Νησιώτης 16 (1), Δημητριάδης, Σεκαδάκης Γ. 3 (1), Νέσης 7 (1), Σεκαδάκης Δ.

Βαθμολογία:

  1. ΜΕΝΤ 13
  2. Ελευθερούπολη 13
  3. Μακεδονικός 12
  4. Πολύγυρος 12
  5. ΧΑΝΘ 12
  6. ΓΑΣ Κομοτηνή 11
  7. Ευκαρπία 11
  8. Απόλλων Καλαμαριάς 11
  9. Αστέρας Σίνδου 10
  10. Αίας Ευόσμου 10
  11. ΑΕ Κομοτηνής 9
  12. Μαντουλίδης 8
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 8
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 7

Επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12):

  • ΑΕ Κομοτηνής -Κένταυρος Καλ/τειας
  • Ελευθερούπολη – ΧΑΝΘ
  • Μακεδονικός – Αστέρς Σίδνου
  • Πολύγυρος – ΓΑΣ Κομοτηνής
  • Αίας Ευόσμου – Ευκαρπία
  • Μαντουλίδης – ΜΕΝΤ
  • Ορφέας Ν. Σκοπού – Απόλλων Καλαμαριάς
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Τρομερό κάρφωμα από τον Σιδέρη! (vid)

Η ομάδα της Χαλκίδας ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Αργοναύτη Ραφήνας με 65–70, για τη…