Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Την πέμπτη του νίκη σε επτά αγώνες πανηγύρισε ο Έσπερος Λαμίας, καθώς νίκησε εκτός έδρας τον Λοκρό Αταλάντης με 73-72. Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους τελικά να πανηγυρίζουν στο τέλος τη νίκη.Η Πεντέλη συνεχίζει να εντυπωσιάζει, καθώς νίκησε και τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου με 74-51 και παρέμεινε στην κορυφή του ομίλου.

Ο ΒΑΟΛ ακολουθεί την Πεντέλη στη βαθμολογία, καθώς κατάφερε να νικήσει δύσκολα τον ΟΦΗ με 69-65. Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Άρης Πετρούπολης, που κέρδισε εκτός έδρας τον Άρη Νίκαιας με 63-59.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

  • ΠΟΚ Εσπερος – Παναγίτσα 92-60
  • Χανιά – Νίκη Αμαρουσίου 69-73
  • ΒΑΟΛ – ΟΦΗ 69-65
  • Πεντέλη – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 74-51
  • Αρης Νικαίας- Αρης Πετρούπολης 59-63
  • Λοκρός Αταλάντης – Εσπερος Λαμίας 72-73
  • Ρεπό ο Ερμής Σχηματαρίου

ΑΟΚ Χανιά – Νίκη Αμαρουσίου 69-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-14, 24-31, 48-53, 69-73
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Ρόδας): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 22, Υφαντόπουλος 4, Σαράντης 3, Μπαγάκης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 3, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 14, Τασιούδης 17, Αράπης 3.
ΝΙΚΗ ΑΜ. (Καλιώρας): Τσέκενης Ι., Δάνας 2, Μιχαλάκης 22, Ταφίλη, Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 18, Αρναουτάκης 3, Σκούταρης 15, Κουκάκης 11, Τσέκενης Α., Κανύχης , Ντέντας 2.

Λοκρός Αταλάντης – Έσπερος Λαμίας 72-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 40-32, 57-56, 72-73
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 1, Ρούζιος 16 (1), Μπολμάτης, Μπουλαντζάς 2, Νικολάου, Παναγιωτίδης 3 (1), Κανακάρης, Σάκοτα 17, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 15 (4), Ρετσινάς 2, Θεοδώρου.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 8, Μπερτσιμάς, Σέττος 13 (3), Ρουμελιώτης 7 (1), Παπαργυρόπουλος 9, Τριανταφυλλίδης, Φύκας 5 (1), Φούντας 2, Δαχρεντζής 5 (1), Κατράνας 21 (3), Παπανικολάου

Άρης Νίκαιας – Άρης Πετρούπολης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 25-28, 44-46, 59-63
ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 9, Στογιάνοβιτς 5, Καννάς 9, Κοροπούλης 8, Θαλασσινός 9, Κωνσταντίνου, Γαλίτης, Κόλλιας 14, Καπετάνιος 3, Δρίβας 2, Χατζόγλου, Βλάμης.
ΑΡΗΣ (Παπαδόπουλος, Κωνσταντόπουλος): Μόκκας 17 (1), Βενιτουράκης 9, Χανιάς 3 (1), Κουλούρης, Λιακόπουλος 5 (1), Μπαζιώτης, Μπούτρης 1, Γιατράκος 2, Παντελιάδης 4, Μακρυγιάννης, Μπέλη 17, Καράμπελας 5.

ΑΕ Πεντέλης – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 74-51
Δεκάλεπτα: 15-10, 25-15, 12-21, 19-8
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Χαρτοματσίδης,Κιτσούλης): Παπανδρέου 9,Νιφόρας,Γεωργακόπουλος 7(1),Λιτσος 13(1), Αποστολοπουλος 9(1),Κωνσταντακος, Ντάλης 2,Νάσης, Μουλάς 2, Μπίγγος 5(1), Σαλτουρίδης ,Μαλούκος 24.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παπαμάρκος, Παναγιωτόπουλος): Ζαραιδόνης 4,Στραγανιώτης 3,Νάτσο 4, Ξιούρας 9(3),Χρονόπουλος 16(2),Κακαριάς 1, Κόης6(2),Σωλομός 6,Γουναράς 2,Πετράτος 2,Αναγεάτος 1.

Έσπερος Καλλιθέας – Παναγίτσα 92-60
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
: 21-12, 21-17, 23-20, 27-11
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 13 (2), Καραγιαννίδης 4, Χατζηκίδης 3 (1), Καρλάφτης 2, Χαρούνι Α. 6, Κατσούρης 12 (2), Κρητικός 8, Βλασσόπουλος 8 (2), χαρούνι Κ. 22, Καράμπελας 4, Βάρσος 4, Πρόγκας 10
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ): Σκεμπές 4, Καρβούνης 6 (2), Μούντριχας, Αδαμόπουλος 8, Μαντζάκος 6, Θεοδωράκος, Μπέλλος, Γκιζογιάννης 20 (3), Σβορώνος 6 (2), Δρακάκης 10.

ΒΑΟΛ Χίου – ΟΦΗ 69-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 38-29, 54-45, 69-65
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης) Σαμιώτης 6(1), Γεωργαντάς, Ανδρουλάκης 9(1), Σουλίκας 14(2), Μπουμπάρης 13, Αγγελίδης 15, Καραφαντής, Τσουρής 8, Νακόπουλος, Τροβάς, Βούτας, Κωνσταντινάκος 4
ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης) Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Μαϊστρέλλης 3(1), Τσερκιτζόγλου 9(1), Καράλης 15(1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 13(2), Βασιλειάδης 8(1), Χρηστάκης, Σταράκης 3, Τσιλόγλου, Πάλλης 14.

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

1. Πεντέλη 13 (6-1)
2. ΒΑΟΛ 12 (5-2)
3. Έσπερος Λαμίας 12 (5-2)
4. Νίκη Αμαρουσίου 11 (4-3)
5. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 10 (4-2)
6. Λοκρός Αταλάντης 9 (3-3)
7. ΟΦΗ 9 (3-3)
8. Έσπερος Καλλιθεας 9 (4-1)
9. Ερμής Σχηματαρίου 9 (3-3)
10. Χανιά 8 (1-6)
11. Άρης Νικαίας 8 (2-4)
12. Παναγίτσα 8 (1-6)
13. Άρης Πετρούπολης 7 (1-5)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12):

  • Νίκη Αμαρουσίου – ΠΟΚ Εσπερος
  • ΟΦΗ – Χανιά
  • Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΒΑΟΛ
  • Παναγίτσα – Αρης Νικαίας
  • Αρης Πετρούπολης – Λοκρός Αταλάντης
  • Εσπερος Λαμίας – Ερμής Σχηματαρίου
  • Ρεπό η Πεντέλη
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Δύο αλλαγές στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοίνωσε δύο αλλαγές στους αγώνες της 6ης αγωνιστι…