Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου

Την τρίτη σερί νίκη του πανηγύρισε ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου. Η ομάδα του κόουτς Παπαμάρκου συνέτριψε εντός έδρας τον ΟΦΗ με 76-51 κι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Παρέα με την ομάδα του Μπραχαμίου στην πρώτη θέση βρίσκονται ο ΒΑΟΛ και η Πεντέλη. Οι νησιώτες επικράτησαν εντός έδρας της Παναγίτσας με 66-64, ενώ η Πεντέλη ξεπέρασε στην έδρα της το εμπόδιο της Νίκης Αμαρουσίου.

Ο Άρης Νικαίας χρειάστηκε την παράταση για να κάμψει εντός έδρας την αντίσταστη (73-69) του Ερμή Σχηματαρίου, ενώ ο ΑΟΚ Χανία πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας του Άρη Πετρούπολης με 65-62 στην Κρήτη. Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου δεν έχει γευτεί ακόμα τη χαρά της νίκης.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:
ΠΟΚ Εσπερος – Εσπερος Λαμίας 89-62
Χανιά – Αρης Πετρούπολης 65-62
ΒΑΟΛ – Παναγίτσα 66-64
Πεντέλη – Νίκη Αμαρουσίου 75-68
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΟΦΗ 76-51
Αρης Νικαίας – Ερμής Σχηματαρίου 73-69 (κ.α. 65-65)
Ρεπό ο Λοκρός Αταλάντης

ΑΟΚ Χάνια – Άρης Πετρούπολης 65-62
Τα δεκάλεπτα: 10-13, 30-24, 47-46, 65-62.
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ. Ρόδας): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 2, Υφαντόπουλος 11 (2), Σαράντης 20 (4), Αράπης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 11 (1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 11, Τασιούδης 7, Κοντογιάννης.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κ. Παπαδόπουλος): Μόκκας, Βενιτουράκης 8, Χάνιας, Πανταζής Κουλούρης 2, Λιακόπουλος 4 (1), Μπαζιώτης 11 (1), Μούτρης 7, Γιατράκος 4, Παντελιάδης 12 (1), Μακρυγιάννης 7 (1), Μπέλη 4, Καράμπελας 3.

ΒΑΟΛ – Παναγίτσα 66-64
Διαιτητές
: Μαριγλή – Σωτηρχέλης.
Τα δεκάλεπτα: 19-17, 34-31, 53-49, 66-64.
ΒΑΟΛ (Βούλικας – Συμιακάκης) Βούτας, Γεωργαντάς, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 5, Αγγελίδης 8, Τσουρής 1, Σαμιώτης 12(1), Μπουμπάρης 15, Νακόπουλος, Τροβάς 11(1), Κωσταντινάκος 11(2).
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Μιχαήλ – Γιαπλές) Σκεμπές , Καρβούνης 14(4), Αδαμόπουλος 14(1), Θεοδωράκος 2, Σπύρου, Μουντριχας Τσακός, Γκιζογιάννης 15, Σβορώνος 5, Δρακάκης 10, Χοτζάλι 2

Κρόνος – ΟΦΗ 76-51
Διαιτητές : Μαντήλας – Σταθόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 21-11, 41-21, 53-35, 76-51.
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παπαμάρκος) : Ζαραιδώνης 2, Στραγανιώτης 17(2), Νάτσος 8(1), Ξιούρας 15(4), Χρονόπουλος 7 (1), Κακαργιάς, Κόης 5, Κοσμετάτος 2, Σολωμός 10, Πουρνάρας 7, Πετράκος 3, Ανδρεάτος.
ΟΦΗ (Κόκκινος) : Μητρόπαπας, Κριθινάκης 9(3), Μαιστρέλης 3(1), Τσερκιτζόγλου 5(1), Χαρωνίτης, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17(1), Βασιλειάδης 6, Καραλής 9, Τσιλόγλου, Πάλλης 2.

Πεντέλη Νίκη Αμαρουσίου 75-68
Διαιτητές: Αργυρούδης, Αντωνίου.
Δεκάλεπτα: 19-19, 42-35, 56-48, 75-68.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 9, Νασσης, Γεωργακόπουλος 10, Λίτσος 19 (3), Αποστολόπουλος 8 (1), Πορτελάνος 2, Νταλλής 2, Κωνσταντάκος, Μουλάς 9, Μπίγγος 2, Νιφόρας, Μαλούκος 14.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Καλιώρας): Σιδέρης 2, Δανάς 5 (1), Μιχαλάκης 9, Παφίλης, Κοντογιάννης 8, Κυπριτζόγλου 23 (1), Αρναουτάκης 3, Πολυμενάκος, Κουράκης 13, Τσέκενης, Κανύχης, Ντέντα 5.

Άρης Νικαίας-Ερμής Σχηματαρίου 73-69 , 65-65 (κ.α.)
Διαιτητές: Κρεστενίτης-Καρτάνος
Δεκάλεπτα: 25-14, 38-30, 48-51, 65-65 (κ.α.), 73-69
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζερβουλάκος): Αλτσαντζής, Στογιάνοβιτς 11 (3), Κανάς 4, Καρυπίδης, Θαλασσινός 18 (1), Κωνσταντίνου 2, Γαλίτης 3, Κόλλιας 13, Καπετάνιος 4, Γρίβας 18 (4), Βράνης.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Πανταζής 15 (1), Θωμάς 7 (1), Γκρινιάρης 10, Σπηλιόπουλος 3 (1), Κώνστας 13 (3), Φλώτσιος, Κουτής, Αγγελέτος 6, Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 3, Μαρμαρινός 10.

ΠΟΚ Έσπερος – Έσπερος Λαμίας 89-62
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Ελ Ανύ
Δεκάλεπτα: 25-11, 49-27, 67-48, 89-62
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 2, Καραγιαννίδης 6(1), Χατζηκίδης 8(1), Καρλάφτης 5(1), Χαρούνι Ν. 14, Κατσούρης 10, Κρητικός 2, Βλασσόπουλος 12, Χαρούνι Κ. 21, Καράμπελας 5, Βάρσος 2, Πρόγκας 2.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Τσουκαλαβέλης): Στογίλκοβιτς, Σέττος 6(2), Πάππος 1, Ρουμελιώτης 7(1), Φύκας 9(2), Παπαργυρόπουλος 14(2), Φούντας 6, Δαχρετζής 7, Κατράνας 12(2), Παπανικολάου.

Η βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Κρόνος 9, Πεντέλη 9, ΒΑΟΛ 9, Έσπερος Λαμίας 8, *ΟΦΗ 7, *Λοκρός 7, *Έσπερος 7, Ερμής Σχηματαρίου 7, *Άρης Νικαίας 6, ΑΟΚ Χάνια 6, Άρης Πετρούπολης 5, *Νίκη Αμαρουσίου 5, Παναγίτσα 5.

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 19/11):
Αρης Πετρούπολης – ΠΟΚ Εσπερος
Παναγίτσα – Χανιά
Νίκη Αμαρουσίου – ΒΑΟΛ
ΟΦΗ – Πεντέλη
Εσπερος Λαμίας – Αρης Νικαίας
Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης
ρεπό ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιώργος Μαστρογιαννόπουλος
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Οι διαιτητές της 9ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, είναι…