Κεντρική Γυναίκες Φάρος Κερατσινίου – Ολυμπιακός 58-70

Φάρος Κερατσινίου – Ολυμπιακός 58-70

olympiakos 2

Ο Ολυμπιακός δεν έχει αντίπαλο στην Α1 Γυναικών και το απέδειξε και στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι νταμπλούχες Ελλάδας πέρασαν και από το Κερατσίνι, επικρατώντας του μαχητικού Φάρου με 70-58. Οι “ερυθρόλευκες” πήραν το ντέρμπι κι έκαναν το 6/6, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας παρέα με τον Πανιώνιο, ο οποίος έχει επίσης το απόλυτο (6-0) στις νίκες.

Ο Φάρος, ο οποίος υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα, ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικός στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Κερατσινίου κοίταξε στα μάτια τον Ολυμπιακό (19-20 στο 10′, 30-36 στο 20′) για είκοσι λεπτά, ωστόσο η διαφορά ποιότητας της φιλοξενούμενης ομάδας φάνηκε στην τρίτη περίοδο, όπου η ομάδα του Πειραιά ξέφυγε με 16 πόντους (42-58) και “καθάρισε” την υπόθεση νίκη.

Περισσότερα σε Γυναίκες

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 60-50

Το 2-2 έκανε ο Παναθηναϊκός. Σε πέμπτο παιχνίδι θα αναδειχθεί ο φετινός πρωταθλητής στην Α…