Κεντρική Διεθνή Champions League: Αποτελέσματα, βαθμολογία και πρόγραμμα!

Champions League: Αποτελέσματα, βαθμολογία και πρόγραμμα!

Καμία ελληνική ομάδα δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης στην 5η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Ο Άρης συνετρίβη στην Τουρκία από την Μπεσίκτας, ο Ζακ Ράιτ “σκότωσε” την ΑΕΚ στο φινάλε του αγώνα της Ένωσης με τη Στρασμπούρ στη Γαλλία, ενώ ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από την Τενερίφη στη Θεσσαλονίκη.

Tα αποτελέσματα, η βαθμολογία κι η επόμενη αγωνιστική:

Α’ Όμιλος

Τρίτη 07/11
Χαποέλ Χολόν-Ενισέι 81-75

Τετάρτη 08/11
Γιουβέντους-Σάσαρι 90-85 (78-78 κ.α.)
Μονακό-Όλντενμπουργκ 88-73
Μούρθια-Καρσίγιακα 91-96 (80-80 κ.α.)

Η βαθμολογία:
1. Μονακό 10 (5-0)
2. Καρσίγιακα 9 (4-1)
3. Όλντενμπουργκ 8 (3-2)
4. Ενισέι 7 (2-3)
5. Γιουβέντους 7 (2-3)
6. Μούρθια 7 (2-3)
7. Σάσαρι 6 (1-3)
8. Χάποελ Χολόν 6 (1-4)

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Μούρθια – Μονακό (14/11)
Καρσίγιακα – Ενισέι (15/11)
Σάσαρι – Χάποελ Χολόν (15/11)
Όλντενμπουργκ – Γιουβέντους (15/11)

Β’ Όμιλος

Τρίτη 07/11
Κάπο Ντ’ Ορλάντο-Νεπτούνας 60-90

Τετάρτη 08/11
Γκαζιαντέπ-Βέντσπιλς 74-99
ΠΑΟΚ-Τενερίφη 74-79
Λούντβιγκσμπουργκ-Σαλόν 94-74

Η βαθμολογία:

1. Νεπτούνας 9 (4-1)
2. Τενερίφη 9 (4-1)
3. Λούντβιγκσμπουργκ 9 (4-1)
4. Βέντσπιλς 8 (3-2)
5. Σαλόν Σαονέ 7 (2-3)
6. Γκαζιαντέπ 7 (2-3)
7. ΠΑΟΚ 6 (1-4)
8. Κάπο Ντ’ Ορλάντο 5 (0-5)

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Βέντσπιλς – Κάπο Ντ’ Ορλάντο (14/11)
Λούντβιγκσμπουργκ – Γκαζιαντέπ (14/11)
Νεπτούνας – ΠΑΟΚ (15/11, 19:00)
Ελάν Σαλόν – Τενερίφη (15/11)

Γ’ Όμιλος

Τρίτη 07/11
Ολίμπια Λιουμπλιάνας-Βενέτσια 66-76
Μπαϊρόιτ-Εστουδιάντες 84-90
Στρασμπούρ-ΑΕΚ 80-78

Τετάρτη 08/11
Ρόζα Ράντομ-Μπάνβιτ 49-48

Η βαθμολογία:
1. Βενέτσια 9 (4-1)
2. Μπαιρόιτ 8 (3-2)
3. Μπάνβιτ 8 (3-2)
4. Εστουδιάντες 8 (3-2)
5. Στρασμπούρ 8 (3-2)
6. ΑΕΚ 7 (2-3)
7. Ολίμπια Λ. 6 (1-4)
8. Ρόζα Ράντομ 6 (1-4)

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Μπάνβιτ – Εστουδιάντες (14/11)
Βενέτσια – Μπαϊρόιτ (14/11)
Ρόζα Ράντομ – Στρασβούργο (15/11)
ΑΕΚ – Ολίμπια Λιουμπλιάνας (15/11, 21:30)

Δ’ Όμιλος

Τρίτη 07/11
Μπεσίκτας-Άρης 83-61
Βόννη-Ναντέρ 62-84
Οστάνδη-Ζιελόνα Γκόρα 82-78

Τετάρτη 08/11
Αβελίνο-Νίμπουρκ 80-63

Η βαθμολογία:

1. Μπεpanorσίκτας 9 (4-1)
2. Ναντέρ 9 (4-1)
3. Αβελίνο 8 (3-2)
4. Ζιελόνα Γκόρα 7 (2-3)
5. Νίμπουρκ 7 (2-3)
6. Οστάνδη 7 (2-3)
7. Άρης 7 (2-3)
8. Βόννη 6 (1-4)

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Νίμπουρκ – Οστάνδη (14/11)
Άρης – Αβελίνο (14/11, 19:30)
Ναντέρ – Ζιελόνα Γκόρα (14/11)
Βόννη – Μπεσίκτας (15/11)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Διεθνή

Δειτε επισης

Η παρουσίαση της Ορτέζ

H Oρτέζ αγωνίζεται εντός έδρας με αντίπαλο την ΑΕΚ (21:30) για την 8η αγωνιστική του Baske…