Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

Αποτελέσματα Βορείου Ομίλου

Την έκτη νίκη τους σημείωσαν Άρης και Ηρακλής, οι οποίοι επικράτησαν της Ασπίδας Ξάνθης και του Ναυάρχου με 61-35 και 46-68 αντίστοιχα. Η Πυλαία από την άλλη υπερασπίστηκε την έδρα της, κάνοντας φύλλο και φτερό την Σταυρούπολη, της οποίας επικράτησε με 72-38, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του βορείου ομίλου της Α2 γυναικών.

Τα αποτελέσματα:
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 44-49
Πιερικός Αρχέλαος-Πανσερραϊκός 43-58
Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας 53-59
Nαύαρχος Βότσης-Ηρακλής 46-68
Άρης-Ασπίδα Ξάνθης 61-35
ΑΕ Πυλαίας-ΕΟ Σταυρούπολης 72-38

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Πιερικός Αρχέλαος – Πανσερραϊκός 43-58
Διαιτητές: Αθανασιάδης – Αναστασιάδης.
Τα δεκάλεπτα: 13-26, 20-36, 36-47, 43-58.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 3, Καραλή, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 16, Γκοτζαμάνη 3 (1), Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου 4, Δημητριάδου 2, Γκρίτζαλη 4.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Πελτέκη 10, Μπακιρτζίδου 9, Τσάντα 10 (2), Κουτούση 21, Χύσα 2, Κίναλη 2, Πιτσιάβα 3 (1), Κεφαλά, Βλάχβεη, Σιδερίδου, Δαμιανάκου, Γκέκα.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολύμπια Λάρισας 44-49
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου.
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 27-28, 31-40, 44-49.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3 (1), Εμμανουηλίδου 7 (2), Καλομιτσίνη 5 (1), Κουλακιώτη 5, Ψαρρά 8, Τζίκου 5, Παπαδάκη 7, Βασλαματζή 4.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη, Σολωμού 12 (1), Σουλιώτη 11, Ντριστέλα 6, Λιάσκου 2, Κουτσουνούρη 7, Σκαρλή 3 (1), Μαγδαλιανίδου 5, Μπενέκη 3.

Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας 53-59
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Καντερές.
Τα δεκάλεπτα: 2-16, 20-25, 28-38, 53-59.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 11 (3), Αντωνιάδου 16 (4), Τσίτσου 6, Παλλάνη, Οικονόμου 4, Ακσεχέρογλου 12, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου, Παπαϊωάννου, Θωμάρεϊς.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Μαραγκού 23 (3), Σαμολαδά 12 (2), Γαϊτάνη Α. 13, Τζιαμπάζη 8 (2), Γιαντσιώρη 4

Άρης – Ασπίδα Ξάνθης 61-35
Διαιτητές: 19-6, 31-18, 48-28, 61-35.
Τα δεκάλεπτα: Ιορδανίδης-Κουφούδης.
ΆΡΗΣ (Κουλακιώτης): Καραβέλη 3, Γιαννουσίου, Κωστανάκη 3 (1), Γράψα 7 (1), Κωφοκώτσιου 6, Βαντσιούρη 8 (2), Αντωνιάδου 14, Γκρίτζαλη 9, Βεντούρα 2, Γκομπετζίσβίλι, Λαγκαδιώτου, Μπουντούκα 9.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 5, Βασιλειάδου, Σακουλάκη 14, Σιγιώργη 4, Μαμαλίγκατζη 4, Σουλιώτη 8, Γκιργκίζα.

ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης 72-38
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Θρασυβουλίδης
Τα δεκάλεπτα: 19-7, 37-17, 49-25, 72-38
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 10, Πετρίδου 12(2), Κατσαμούρη 13, Λάλου, Σταμπή 17 (3), Παπαρδέλα 5, Πλουμπή, Βατσιτσίδου 15 (2), Σακκά.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6, Γρηγοριάδου 2, Χαλκίδου 3 (1), Πεχλιβανίδου Δ. 10 (2), Πεχλιβανίδου Σ. 4, Βέκιου 1, Κανέλλογλου 6, Δεληγιάννη 6, Γούτη.

Ναύαρχος Βότσης – Ηρακλής 46-68
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Τσάνταλη Μ.
Τα δεκάλεπτα: 13-18, 23-32, 27-47, 46-68
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9 (2), Καζαντζή Σπ. 21, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 12, Γλάρου, Τερεζή, Παρδάλη 2, Παπανικολάου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Πάππα Ρ., Τσουμπερλή 11 (1), Ελευθεριάδου 7 (1), Κλιματσάκη 2, Θωμά 4, Τζιότζιου 8, Γιαννούδη 3, Μυγδαλιά, Πάπα Ι., Δημητριάδου 16, Λογδανίδου 17.

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Ηρακλής 13, Άρης 13, ΑΕ Πυλαίας 12, Τιτάνες Δράμας 12, Πανσερραϊκός 12, Απόλλων Καλαμαριάς 11, Ολύμπια Λάρισας 11, Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 10, Πιερικός Αρχέλαος 9, Ναύαρχος Βότσης 7, Ασπίδα Ξάνθης 7, ΕΟ Σταυρούπολης 7.

* Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12): Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας, Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος, Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου, Ολύμπια Λάρισας-Αρης, Ασπίδα Ξάνθης-Ναύαρχος Βότσης, Ηρακλής-ΕΟ Σταυρούπολης.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Αλλαγές ώρας σε αγώνες της Α1 και της Α2 γυναικών!

Αλλαγές στις ώρες διεξαγωγής των αγώνων του Ολυμπιακού – Ελευθερίας Μοσχάτου και ΠΑΟ…