Κεντρική Β' Εθνική Αγρίνιο – Πευκοχώρι 59-70

Αγρίνιο – Πευκοχώρι 59-70

Σημαντικό “διπλό” πανηγύρισε η Ευρώπη Πευκοχρίου στην έδρα του Αγρινίου, καθώς επικράτησε με 70-59 για την όγδοη αγωνιστική του ομίλου του Βορρά της Β΄Εθνικής, Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να “χτίζουν” τη διαφορά τους από τα μέσα της δεύτερης περιόδου, ενώ στην τρίτη “καθάρισαν” επί της ουσίας την υπόθεση νίκη.

Οι δύο ομάδες στην πρώτη περίοδο ήταν κοντά στο σκορ (19-17). Στο δεύτερο δεκάλεπτο το Πευκοχώρι ανέβασε ρυθμούς και πήρε προβάδισμα 9 πόντων (27-36). Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι “καθάρισαν” το ματς, ενώ στα μέσα της τελευταίας περιόδου προηγήθηκαν μέχρι και με 20 πόντους (47-67). Το μόνο που κατάφερε να κάνει το Αγρίνιο ήταν να μειώσει στο τελικό 70-59.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 27-36, 41-53, 59-70

Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δάφνη: Παράπονα για τη διαιτησία με το Αιγάλεω (pic)

Η Δάφνη εξέφρασε τα παράπονα της για τη διαιτησία στον αγώνα με το Αιγάλεω Η Δάφνη δεν τα …