Κεντρική Διεθνή “Ζορίστηκε”, αλλά νίκησε η Ρεάλ Μαδρίτης

“Ζορίστηκε”, αλλά νίκησε η Ρεάλ Μαδρίτης

real madritis burgos carroll

“Δύσκολα” έβαλε στη Ρεάλ Μαδρίτης η Μπούργος. Οι Νεοφώτιστοι για τρία δεκάλεπτα είχαν το προβάδισμα στην αναμέτρηση, αλλά στο τέλος υποτάχθηκαν στην ανωτερότητα της “Βασίλισσας”(95-100). Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο παραμένει αήττητη στην Ισπανία (6-0), όπως και στην Ευρωλίγκα (4-0).

Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο (17-18), αλλά στη συνέχεια τα πράγματα άλλαξαν. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να πάρουν τα ηνία στο σκορ (73-68). Οι νεοφώτιστοι κράτησαν το προβάδισμα μέχρι και τα μέσα της τέταρτης περιόδου (80-79), αλλά στα τελευταία λεπτά “μίλησε” η ποιότητα της Ρεάλ, η οποία τελικώς κατάφερε να πάρει τη νλικη (95-100).

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 45-39, 73-68, 95-100.