Κεντρική Basket League Ρέθυμνο Βετούλας: “Ήταν όλα κατά μας”

Βετούλας: “Ήταν όλα κατά μας”

nikos vetoulas

Ο Νίκος Βετούλας στάθηκε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα του Κολοσσού με το Ρέθυμνο στο Βενετόκλειο, τονίζοντας ότι όλα πήγαν στραβά για τους Κρητικούς.

“Συγχαρητήρια στον κόουτς και τον Κολοσσό για τη νίκη. Ήταν ένα ντέρμπι από το πρώτο δευτερόλεπτο και φαινόταν ότι θα ήταν κλειστό το σκορ μέχρι τέλους. Θεωρώ ότι το παιχνίδι πήγε έτσι όπως το περιμέναμε αλλά στο τελευταίο λεπτό ήταν όλα κατά μας και δεν το λέω διαιτητικά. Επιθετικά ριμπάουντ, χάσαμε βολές αλλά και σουτ. Το εκμεταλλεύτηκε και κέρδισε ο Κολοσσός. Όποιος και να νικούσε σε αυτό το παιχνίδι, θα ήταν δίκαιο. Συγχαρητήρια και πάλι στον Κολοσσό. Δεν μπορώ να πω ότι χάσαμε από τα δικά μας λάθη.Στο 62-62, φάγαμε καλάθι από τον Χάρις, γιατί γλίστρησε στο σκριν ο Χριστοδούλου. Μετά πήραμε το αμυντικό ριμπάουντ, γλιστράει ο Μούντι μόνος του και δίνουμε την μπάλα. Είναι πράγματα που δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι”, δήλωσε ο προπονητής του Ρεθύμνου.