Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Το 2/2 στον όμιλο του Βορρά της Β΄Εθνικής έκανε ο Ίκαρος Σερρών, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Αγρινίου με 87-65. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν εξαιρετικοί εμφάνιση και δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης στον αντίπαλο τους.

Οι Μαχητές έφυγαν με το διπλό από την έδρα της Γέφυρας, καθώς κέρδισαν με 77-74. Οι γηπεδούχοι για τρία δεκάλεπτα είχα τα ηνία του σκορ, αλλά στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεση τους και κατάφεραν να ανατρέψουν τα πράγματα και να πάρουν τη νίκη.

Η Ανατόλια είχε εύκολο έργο κόντρα στον Ερμή Λαγκαδά, τον οποίος και κέρδισε με 86-78. Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα (31-19) και το κράτησαν μέχρι και το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στην τελευταία περίοδο, αλλά δεν κατάφεραν να σώσουν την παρτίδα.

Τα αποτελέσματα:

  • Ελιμεία – “Χαρίλαος Τρικούπης” 65-71
  • Τιτάνες Παλαμά – Χαλκηδόνα 73-82
  • Καβάλα – Στρατώνι 74-77
  • Ασπίδα Ξάνθης – Φάρσαλα 75-67
  • Αγρίνιο – Ίκαροι Σερρών 65-87
  • Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά 86-78
  • Γέφυρα – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 74-77

Ρεπό: Πευκοχώρι

Η βαθμολογία:

  1. Ίκαροι Σερρών 4 (2-0)
  2. Στρατώνι 4 (2-0)
  3. Χαλκηδόνα 4 (2-0)
  4. Χαρίλαος Τρικούπης 4 (2-0)
  5. Ερμής Λαγκαδά 3 (1-1)
  6. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 3 (1-1)
  7. Φάρσαλα 3 (1-1)
  8. Ανατόλια 3 (1-1)
  9. Ασπίδα Ξάνθης 3 (1-1)
  10. Καβάλα 2 (0-2)
  11. Αγρίνιο 2 (0-2)
  12. Ελίμεια 2 (0-2)
  13. Τιτάνες Παλαμά 2 (0-2)
  14. Ευρώπη Πευκοχωρίου 1 (0-1)
  15. Γέφυρα 1 (0-1)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ -ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 73-82
Δεκάλεπτα: 23-20 , 38-42, 52-62 , 73-82
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Φόρος): Κουσιάντζας 12, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 18(2), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 13(3), Τζιμούρτος, Αντωνίου 7(1), Μακρής, Μούμογλου 4, Μανδαλάκης 17, Αποστολάκης
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης8, Μαρκίδης 13, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 4, Παπαδόπουλος 2, Μπατάκος 5, Σεφερίδης 1, Μάντσος 21(5), Κουλαξής, Γκοτζαγιάννης 20, Παπάς

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 65-87
Δεκάλεπτα: 22-25, 36-49, 51-71, 65-87
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 13, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 10 (2), Γκρέκας 15 (3), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 4, Σταύρου 6, Τάγκας 2.
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 10, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9 (2), Τράκας 2, Γκάτζιας 17 (3), Φώτογλου 22, Γκούτζιας, Κεμανετζής, Τοπάλης, Θολιώτης 4 (1), Κακιούζης 23.

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 86-78
Δεκάλεπτα
: 31-19, 51-44, 72-58,86-78
Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαιτατζής): Πρωτούλης 12, Βλάχος 7(1), Λεμονάκης 2, Γαλανίδης 15(4), Ζαφειρούδης , Συμεωνίδης 18, Σταματογιαννης 6, Ζώτος 6, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 14(1).
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Δημήτρης Τσούρμας) : Καϊκλής, Αμπατζής 24(4), Μηνου , Ελευθεριάδης 1, Τοπουζίδης , Μάρουσιτς 10, Παρίτσης 20(4), Πιλκούδης , Αβοκάτος, Γκαμούρας 15, Μέλλιος, Κοτσάνος 8

ΓΕΦΥΡΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 74-77
Δεκάλεπτα
23-15, 47-34, 61-53, 74-77
ΓΕΦΥΡΑ (Δαμαλής): Νικολαϊδής 9 (1), Κολοκοτρώνης 10 (2), Γαρέζος 3 (1), Παπαδόπουλος 3(1), Σιωπής 16 (3), Ταουσάνης 2, Σιώμος 21 (3) Αζίζης 2, Μπίσκας 4 (1), Γιαμουκής 4.
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης ): Βογιατζής 4, Αρνίδης 10 (1), Δήμας 13, Χατζημιχαηλίδης 5, Στόλης 14(1), Κωνσταντινιδής , Μπάκος 12 (2), Παπαδόπουλος 1 Βελισσαρίου 18 (1).

ΑΣΠΙΔΑ Ξ. – ΦΑΡΣΑΛΑ 75-67
Δεκάλεπτα:14-16, 26-35, 47-58, 75-67
ΑΣΠΙΔΑ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας, Παπαδάκης 19(3), Γρούδος 7(2), Τσιόγκας 9(3), Μασμανίδης 2, Κλωνάρας, Ανθης, Κουτσογιάννης 16, Γκέλιος 18(2), Απιδόπουλος 4, Θεοδωρίδης, Σαββίδης.
ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 4(1), Σαββίδης 7(1), Χαιρετίδης 8(2), Αναγνωστόπουλος Χ. 13(3), Αναγνωστόπουλος 12(2), Σιόλογκας 15, Μακρής 8.

Γ.Σ.ΕΛΙΜΕΙΑΣ – Γ.Σ.ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 65-71
Δεκάλεπτα
: 17-23 18-17 14-13 16-18
Γ.Σ.ΕΛΙΜΕΙΑΣ (Μακρής): Τσούκας 2, Μαλούτας 10(1), Σουπούρας 3(1), Αντωνιάδης 8, Νικολάου 14(1), Μαλλιούρας 9, Μακρής 10(2), Τσιμίδης 10.
Γ.Σ.ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Δημητριάδης): Γυφτάκης 5(1), Βουρνάς 2, Ντόβας 15(1), Ξηρός, Μουράτογλου 3, Σταυρόπουλος 6(1), Περρωτής 16, Καραγκιολίδης 15, Αδαμόπουλος, Πολίτης 16(2).

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/10):

  • “Χαρίλαος Τρικούπης” – Τιτάνες Παλαμά
  • Χαλκηδόνα – Καβάλα
  • Στρατώνι – Ασπίδα Ξάνθης
  • Φάρσαλα – Αγρίνιο
  • Ίκαροι Σερρών – Ανατόλια
  • Ερμής Λαγκαδά – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
  • Γέφυρα – Πευκοχώρι

Ρεπό η Ελίμεια

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Oριστικό! Τέλος ο Λίβανος

O Διαγόρας Δρυοπιδέων υποχρέωσε τον Πανιώνιο σε “βαριά” ήττα στο Κύπελλο Ελλάδ…