Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα ομίλου Βορρά

Με σπουδαία ανατροπή οι Μαχητές Δόξας Πεύκων πήραν την πρώτη τους νίκη. Οι γηπεδούχοι, αν και έχαναν από την Ανατόλια, κατάφεραν να ανατρέψουν τα πράγματα και να κερδίσουν με 82-79. Στον Βόρειο Όμιλο της Β΄Εθνικής ήταν η ημέρα των γηπεδούχων. καθώς όλες οι ομάδες που έπαιζαν εντός έδρας πήραν τη νίκη.

Ο “Χαρίλαος Τρικούπης” αν και δυσκολεύτηκε κόντρα στην Ευρώπη Πευκοχωρίου, τελικά νίκησε με 64-57 και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα. Με νίκη ξεκίνησε και ο ΓΑΣ Χαλκηδόνας, καθώς στο ντέρμπι των νεοφώτιστων επικράτησε με 66-59 της Ελιμείας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

“Χαρίλαος Τρικούπης” – Πευκοχώρι 64-57

Χαλκηδόνα – Ελίμεια 66-59

Στρατώνι – Τιτάνες Παλαμά 78-63

Φάρσαλα – Καβάλα 75-74

Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 76-59

Ερμής Λαγκαδά – Αγρίνιο 70-64

Μαχητές Δόξα Πεύκων – Ανατόλια 82-79

Η βαθμολογία:

  1. Ίκαροι Σερρών 2 (1-0)
  2. Στρατώνι 2 (1-0)
  3. Χαλκηδόνα 2 (1-0)
  4. Χαρίλαος Τρικούπης 2 (1-0)
  5. Ερμής Λαγκαδά 2 (1-0)
  6. Μαχητές Δόξας Πεύκων 2 (1-0)
  7. Φάρσαλα 2 (1-0)
  8. Καβάλα 1 (0-1)
  9. Ανατόλια 1 (0-1)
  10. Αγρίνιο 1 (0-1)
  11. Ελίμεια 1 (0-1)
  12. Ευρώπη Πευκοχωρίου 1 (0-1)
  13. Τιτάνες Παλαμά 1 (0-1)
  14. Ασπίδα Ξάνθης 1 (0-1)
  15. Γέφυρα 0 (0-0)

Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου – Ευρώπη Πευκοχωρίου 64-57
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 14-22,  33-29, 47-46, 64-57
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Βουρνάς 3, Ντόβας 18(4), Ξηρός, Μουράτογλου 16(2), Σταυρόπουλος 10, Περρωτής, Καραγκιολίδης 4, Αδαμόπουλος, Πολίτης 13(2).
Ευρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζίδης, Τσιμπής 5(1), Τζουβάρας 9(1), Μαυρίδης 8, Καραμπέκης 9(1), Μυλωνίδης 4, Κιγμέτογλου 12, Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 5.

Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 76-59
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Θεοδώρου
Δεκάλεπτα: 17-22, 44-42, 63-52, 76-59
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 10, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9, Τράκας 4, Γκάτζιας 22, Φώτογλου 7, Γκούτζιας 1, Θολιώτης 5, Κακιούζης 18.
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 11, Τσιώγκας 14, Γρούδος 4, Κλωναράς 3, Σαββίδης 10, Άνθης, Κουτσογιάννης 6, Γκέλιος 9, Μασμανίδης 2.

Ερμής Λαγκαδά – Αγρίνιο 70-64
Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρας
Δεκάλεπτα: 16-14, 34-22, 42-38, 57-57 (κ.α.), 70-64
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζής 9(2), Μίνου 1, Ελευθεριάδης, Τοπουζίδης 16(4), Μάρουσιτς 13(1), Παρίτσης 2, Πιλκούδης 4, Αβοκάτος, Γκαμούρας 11, Μέλλιος, Κοτσάνος 14.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 9(1), Μπερερής 2, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 14(4), Γκρέκας, Κυριλής Δ. 2, Ρέντζιος, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 3, Σταύρου 13(2), Τάγκας 15(3).

Μαχητές Πειραματικού – Ανατόλια 82-79
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Κοϊμτζόγλου
Δεκάλεπτα: 14-21,36-44,58-63,82-79
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 16(4), Αρνίδης 6(2), Δήμας 16(2), Χατζημιχαηλίδης 4, Στόλης 22(2), Κωνσταντινίδης, Μπάκος, Παπαδόπουλος 6, Βελισσαρίου 12(3).
Ανατόλια (Γκαιτατζής): Πρωτούλης 8(2), Βλάχος, Λεμονάκης, Γαλανίδης 22(5), Ζαφειρούδης 3(1), Συμεωνίδης 4, Σταματογιαννης 3(1), Ζώτος 8, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 22(3).

Χαλκηδόνα – Ελίμεια 66-59
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης
Δεκάλεπτα: 18-13, 29-23, 52-38, 66-59
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 11 (2), Μαρκίδης 11 (1), Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 16 (3), Παπαδόπουλος,, Μπαρτάκας 4, Σεφερίδης, Μάντζος 12 (2), Κουλαξής 4, Γκοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 6 (2).
Ελίμεια (Καραγιαννίδης): Τσούκας 5 (1), Μαλούτας 4, Σουπούρας 2, Κούβελας, Αντωνιάδης 16 (2), Νικολάου 6 (1), Μαλλιούρας 6, Μακρής 9 (3), Τσιμίδης 11 (2).

Φάρσαλα – Καβάλα 75-74
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 23-23, 48-38, 60-59, 75-74
Φάρσαλα (Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ.29(5), Αναγνωστόπουλος Χ.3(1), Σιόλογκας 8, Νικολόπουλος 20(5), Μακρής 8, Χαιρετίδης 3 (1), Σαββίδης 4, Συνετός, Ντίνος, Λιούπης, Λιούτας, Καραδήμας.
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάγκε 17, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 20 (2), Καπινιάρης 4, Τάγαρης 3, Πλιούκας, Αθανασιάδης, Μέλλης 23, Πιεβάλιτσα, Χονδρόπουλος , Παπάς 7 (1).

Στρατώνι – Τιτάνες Παλαμά 78-53
Διαιτητές: Ντούρας-Μελανίδης
Δεκάλεπτα: 27-16, 43-36, 67-51, 78-63
Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 13 (3), Σπύρας, Πονόπουλος, Καραμανώλης 4, Δελλίδης 5 (1), Στοΐτσης, Σαμαράς 5, Φλιάτης Ι., 8 (2), Λευκαδίτης 5, Φλιάτης Γ. 12 (1), Πολιτόπουλος 8 (2), Δασκαλόπουλος 8 (2).
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάτας 9, Τσούμας 2, Γεωργαντάς 9 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 5 (1), Αντωνίου, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 16 (2), Μανδαλάκης 15, Αποστολάκης 4.

Επόμενη αγωνιστική (2η, 15/10):

Ελίμεια – Χαρίλαος Τρικούπης

Τιτάνες Παλαμά – Χαλκηδόνα

Καβάλα – Στρατώνι

Ασπίδα Ξάνθης – Φάρσαλα

Αγρίνιο – Ίκαροι Σερρών

Ανατόλια – Ερμής Λαγκαδά

Γέφυρα – Μαχητές Δόξας Πεύκων

Ρεπό: Ευρώπη Πευκοχωρίου

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (16/10)

Πολλά και σημαντικά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα. Το ελληνικό ε…