Κεντρική Elite League Το συγκλονιστικό φινάλε του αγώνα Αμύντας – Δούκας (vids)

Το συγκλονιστικό φινάλε του αγώνα Αμύντας – Δούκας (vids)

doukas 2

Σπουδαία “μάχη” έδωσαν στο κλειστό του Υμηττού ο Αμύντας και ο Δούκας. Ο ΑΣΕΔ κατάφερε στην παράταση να νικήσει τους γηπεδούχους και να πάρει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2. Στην κανονική διάρκεια ο Αλέξης Κυρίτσης με 2/2 διαμόρφωσε το 88-88 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Οι γηπεδούχοι στην τελευταία τους επίθεση έκαναν λάθος, ενώ ο Δούκας δεν κατάφερε να το εκμεταλλευτεί και να πάρει τη νίκη στην κανονική διάρκεια.  Στην παράταση και πάλι ο Κυρίτσης, αυτήν τη φορά με 1/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό 96-98. Στην τελευταία επίθεση του αγώνα και πάλι ο Αμύντας είχε την ευκαιρία του να πάρει το ματς, αλλά δεν τα κατάφερε.

Δείτε τα βίντεο:

Περισσότερα σε Elite League

Elite League: Τα αποτελέσματα των play off/ play outs

Πήρε προβάδισμα ο  Ηρακλής. Τα αποτελέσματα των play off/ play out. Ο Ηρακλής επικράτησε τ…