Κεντρική Διεθνή Πήρε το “θρίλερ” η Βενέτσια του Μπράμου

Πήρε το “θρίλερ” η Βενέτσια του Μπράμου

venetzia trento

Σε ένα remake των περσινών τελικών του ιταλικού πρωταθλήματος, η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου επικράτησε (79-78) στις λεπτομέρειες της Τρέντο. Οι πρωταθλητές Ιταλίας πέτυχαν τη δεύτερη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν 14-23 στην πρώτη περίοδο, ενώ το ημίχρονο τους βρήκε μπροστά 38-42. Το δεύτερο ημίχρονο παρέμεινε ντέρμπι, με τα τελευταία δευτερόλεπτα να είναι συναρπαστικά.

H Τρέντο προηγήθηκε 77-78 15″, ωστόσο υπολόγιζε χωρίς τον  Γκεντιμίνας Ορέλικ. Ο πρώην παίκτης της Μπάνβιτ, με δικό του καλάθι διαμόρφωσε το 79-78 και χάρισε μια σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Ο Όρελικ ήταν και πρώτος σκόρερ για τους νικητές με 24 πόντους, ενώ Ντομινίκ Τζόνσον ακολούθησε με 16. Ο Μάικ Μπράμος μέτρησε 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 κόψιμο και 1 ασίστ.

Από τους ηττημένους, ο Μπίχαναν ξεχώρισε με 23 πόντους, με τους Φλοκαντόρι και Σίελντς προσθέτουν από 12 ο καθένας.