Κεντρική Elite League Περιστέρι – Μανδραϊκός 83-51

Περιστέρι – Μανδραϊκός 83-51

peristeri 1

Το Περιστέρι προετοιμάζεται για την αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής, όπου θα αντιμετωπίσει τον Αρκαδικό και έτσι σε ένα φιλικό προπονητικής σημασίας επικράτησε με 83-51 απέναντι στον Μανδραϊκό, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα όταν ανέβασε ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι παίκτες του Νίκου Καραγιάννη ξέφυγαν από τις κλασικές προπονήσεις και αντιμετώπισαν έναν ιδιαίτερα δύσκολο αντίπαλο, αφού στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης τα βρήκαν “σκούρα” με το σκορ να βρίσκεται στο 40-35, στο 20′. Με την επιστροφή των αθλητών στο παρκέ, οι γηπεδούχοι έδειξαν τις ικανότητές τους και κατάφεραν να ξεφύγουν στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου έφτασαν στο +14 (60-46), ενώ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα, ώστε να πάρουν τη νίκη με  83-51.

Ο τεχνικός του Περιστερίου αντιμετώπισε κάποια προβλήματα, αφού απουσίασαν οι Ιγκόρ Μιλόσεβιτς, Γιώργος Αγγέλου,  Γάιος Σκορδίλης και Αλέξανδρος Σιγκούνας.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 40-35, 60-46, 83-51.

Περισσότερα από Σπύρος Τζάνης
Περισσότερα σε Elite League

Elite League: Τα αποτελέσματα των play off/play out

Το 2-1 έκανε ο Πανιώνιος. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα των play off/play out. Ο Πανιώνι…