Κεντρική Elite League Οι καλύτερες στιγμές του Εθνικού κόντρα στο Περιστέρι (vid)

Οι καλύτερες στιγμές του Εθνικού κόντρα στο Περιστέρι (vid)

ethnikos peristeri

Ο Εθνικός έφτασε κοντά σε μία μεγάλη νίκη κόντρα στο Περιστέρι, αλλά το καλάθι του Σκορδίλη στο τελευταίο δευτερόλεπτο δεν του το επέτρεψε. Η ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού, ύστερα από το πρώτο δεκάλεπτο, κατάφερε να πάρει τα ηνία στο σκορ. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στην τελευταία περίοδο έκαναν την ανατροπή.

Στα τελευταία δέκα λεπτά το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι. Το Περιστέρι κατάφερε λίγο πριν το τέλος να προηγηθεί με τρεις πόντους (68-71). Ο Εθνικός 6” πριν το τέλος, όμως, έφερε το ματς στα ίσια. Ο Κώστας Οικονομόπουλος πήρε το τρίποντο και με μεγάλη ψυχραιμία ευστόχησε και ισοφάρισε.

Ο Σκορδίλης στην τελευταία επίθεση της ομάδας του βρήκε ανοργάνωτη την άμυνα του Εθνικού και έφτασε μέχρι το κάρφωμα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Η ομάδα του Πειραιά είχε την ευκαιρία της στα τελευταία 0,6”. Ο Περσίδης βρέθηκε κάτω από το καλάθι, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Εθνικού:

Περισσότερα σε Elite League

Elite League: Τα αποτελέσματα των play off/play out

Το 2-1 έκανε ο Πανιώνιος. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα των play off/play out. Ο Πανιώνι…