Κεντρική Γ' Εθνική Οι “γκρι” της πρώτης αγωνιστικής

Οι “γκρι” της πρώτης αγωνιστικής

Το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ξεκινάει το Σαββατοκύριακο και αναμένεται να δούμε συναρπαστικές “μάχες”.  Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης έκανε γνωστούς, με ανακοίνωση της, τους κομισάριους και τους διαιτητές της πρώτης αγωνιστικής.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Κυριακή 15 Οκτωβρίου

  • Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου – Καλαμάτα 1980 Μαραμής, Σκαλτσής (Τρίγκα)
  • Ν. Ιωνίας 17.00 Ν. Ιωνία – Γλαύκος Ντάνος, Ροδίτης (Παπαδόπουλος Κ.)
  • ΕΑ Πατρών 17.00 ΕΑ Πατρών – ΚΑΠ Ρίζος, Τσιμπούρης (Κωστής)
  • Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα Χρηστίδης Ηλ., Γιακείμη (Θεοδοσόπουλος)
  • Απόλλωνα 17.00 Απόλλων Σμύρνης – Έσπερος ΑΟΠΑ Φάκαρος, Μαγκαφάς (Ευστρατίου)
  • Κ. Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82 – ΚΑΟ Μελισσίων Κοτσιμπός, Χουγιάζος (Μάρκου)
  • Λεχαίου 17.00 Ολυμπιάδα Λ. – Ένωση Ιλίου Λεκατσάς, Καββαδάς (Ζάρκος)

2ος Όμιλος

Σάββατο 14 Οκτωβρίου

  • Κλαδισού 17.00 Χανιά – Άρης Νίκαιας Δημόπουλος, Μαρινάκης (Πετράκης)

Κυριακή 15 Οκτωβρίου

  • Χίου 17.00 Βούρειος ΑΟΛ Χίου – Λοκρός Ουσταμπασίδης, Φασόλης
  • Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη – Ερμής Σχηματαρίου Κώτσου, Ασημακάκη (Ζερδεβάς)
  • Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Έσπερος Λαμίας Μπανασάκης, Μαραγκάκης (Δημητριάδης)
  • Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ – Άρης Πετρούπολης Καρακάσης, Γεράνιος (Ευαγγελινός)
  • 2ο ΓΕΛ Κοκκινιάς 17.00 Νίκη Αμαρουσίου – ΑΕΕ Παναγίτσας Χριστινάκης, Τσαουσόγλου (Φαλούκας)

3ος Όμιλος

Κυριακή 15 Οκτωβρίου

  • Κέρκυρας 17.00 Φαίακας – Πρωτέας Γρ. Ντόγκας, Χατζηχαρίσης (Πουλής Αρ.)
  • Δ. Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β. – Ιωνικός Ιων. Εκίζογλου, Λαδάς (Καλότσης)
  • Ν. Ιωνίας Βόλου 18.00 Νίκη Βόλου – Ζέφυρος 02 Σαρακενίδης, Χρυσάφης (Μόρφης Στ.)
  • Μπάρας Τρικάλων 17.00 Ίκαροι Τρ. – ΑΟΚ Βέροιας Φουτζήλας, Πράτος (Κουσαϊτης)
  • Πολύκαστρου 17.00 Εύαθλος – ΑΠΣ Πτολεμαϊδα Πετανίδου, Παπαθανασίου (Ελευθεριάδης)
  • ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 ΓΕ Αγρινίου – ΑΓΣ Ιωαννίνων Τσακαλογιάννης, Μπακετέα (Μητσόπουλος)

4ος Όμιλος

Κυριακή 15 Οκτωβρίου

  • Α. Παύλου 18.00 Κένταυρος Καλλικράτειας – ΓΑΣ Κομοτηνή Καρκαλέτσης, Γρεκός (Λαδένης)
  • Μίμης Τσικινας 17.00 ΧΑΝΘ – ΠΣ Ευκαρπίας Τζιοπάνος Γ., Σελεβός (Κασαπίδης)
  • ΔΑΚ Σίνδου 18.00 Αστέρας Σίνδου – ΜΕΝΤ Σιταρίδης, Λουλουδιάδης (Φωτιάδης)
  • Πολυγυρου 18.00 Πολύγυρος – Απόλλων Καλαμαριάς Καρακώστας, Κοντογιάννης (Δέλλας)
  • Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός – Ορφέας Ν. Σκοπού Τσουμαχίδης, Δολγύρας (Μήτσιου)
  • Ελευθερούπολης 18.00 Ελευθερούπολη – Μαντουλίδης Παζόλης, Λελούδας (Μπρίγκος)
  • Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή – Αίας Ευόσμου Δημάδης, Νέδογλου (Γκουρτζελίδης)
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Παπαδάτος:”Μας περιμένει σκληρή δουλειά”

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Γ’ Εθνική ο ΑΟΠΦ, με την ομάδα μας να επικρατεί …