Κεντρική NBA Γουάιτσαϊντ-Εμπίιντ: Μια βεντέτα γεννιέται! (pics)

Γουάιτσαϊντ-Εμπίιντ: Μια βεντέτα γεννιέται! (pics)

joel embiid hassan whiteside

Οι Φιλαδέλφια 76ερς επιβλήθηκαν άνετα των Μαϊάμι Χιτ με 119-95 αλλά η “μάχη” μεταφέρθηκε και στα social media, με τους Χασάν Γουάιτσαϊντ και Τζοέλ Εμπίιντ σε πρωταγωνιστικό ρόλο!

Ειδικότερα, ο Εμπίιντ, ο οποίος είναι διάσημος για τα περιβόητα μηνύματά του στο Twitter, επιτέθηκε στον Γουάιτσαϊντ λέγοντας: “Φίλε, έπρεπε να σε πετάξουν έξω από το παρκέ γιατί θα είχες αποβληθεί μέσα σε 5 λεπτά. Και μιλάμε για την preseason, ούτε καν για την κανονική περίοδο”.

Η αφορμή για τα λεγόμενα αυτά ήταν το γεγονός ότι ο Γουάιτσαϊντ έκανε 4 φάουλ σε 10 λεπτά συμμετοχής, με τον Εμπίιντ να κατακρίνει και τη βαθμίδα +/- του αντιπάλου του: “Συνέχισε να ενδιαφέρεσαι για τα στατιστικά κι όχι για την ομαδική επιτυχία. Το +/- σου, πάντως ήταν χάλια”.

Ο Γουάιτσαϊντ φρόντισε να απαντήσει, φυσικά, στον Εμπίιντ, κοροϊδεύοντάς τον για τους τραυματισμούς του: “Έχεις παίξει 31 παιχνίδια σε 3 χρόνια. Ελπίζω να σε δω στην κανονική περίοδο!”

Εντός του χθεσινού αγώνα υπήρχε και μια έντονη αλλά και αστεία στιγμή ανάμεσά τους, με τον Γουάιτσαϊντ να υποπίπτει σε φάουλ στον Εμπίιντ και με τον δεύτερο να ζητά από τον πάγκο των αντιπάλων να τον βγάλουν από τον αγώνα!

Με ηγέτη Μπατούμ στα playoffs οι Σίξερς

Ανησυχία για Μπάτλερ στους Χιτ τραυματίστηκε στο ματς με τους Σίξερς. Οι Φιλαδέλφεια Σίξερ…