Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (2ος Όμιλος Βορρά): Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική (2ος Όμιλος Βορρά): Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Τέσσερις ομάδες συνεχίζουν αήττητες στον 2ο Όμιλο του Βορρά της Γ΄Εθνικής. Συγκεκριμένα, ο Μακεδονικός, η ΜΕΝΤ, η Ελευθερούπολη και ο ΑΟ Πολυγύρου νίκησαν και την τρίτη αγωνιστική και πλέον φιγουράρουν στην κορυφή της βαθμολογίας με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

  • Κένταυρος Καλλικράτειας – ΜΕΝΤ  67-81
  • ΧΑΝΘ – Απόλλων Καλαμαριάς  84-63
  • Αστέρας Σίνδου – Ορφέας Ν. Σκοπού  87-50
  • Πολύγυρος – Μαντουλίδης  90-72
  • Μακεδονικός – Αίας Ευόσμου  84-69
  • Ελευθερούπολη – ΑΕ Κομοτηνής 80-66
  • ΓΑΣ Κομοτηνή – Ευκαρπία  56-62

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ- ΕΥΚΑΡΠΙΑ 56-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-12, 23-29, 37-39, 56-62
Διαιτητές: Εκίζογλου-Λαδάς
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ(Λεμονίδης): Σαββίδης, Σκεπμπή 11 (1), Αθανασίου , Λεχούδης 14(1), Χατζηδημητρίου 3, Γιωτόπουλος 7 (1), Σιμάκης 10 (1), Πασαλίδης 2, Παλάσκας, Μπίτατζης, Χαλίλ 9.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ(Νίκου): Ψευτογκάς 5, Κιούρκας 20(4), Θεοδωρόπουλος 6, Γρηγοριάδης 6, Γαϊτάνης 3(1), Χολέβας 13, Πρεζάρης 2, Κολιώττσιος 3(1), Γκαβέζος 2, Κόκουρας 2.

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ -ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 80-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-14, 47-29, 64-51, 80-66
Διαιτητές: Φουτζήλας-Σελεβός
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Κωνσταντάρας, Στυλίδης 14 (1), Γαϊτανίδης 2, Μασάδης 6 (1), Κουκουλίδης, Θεοδωράκος 17 (4), Μανάκας 5 (1), Απαζίδης 2, Ιωάννου 9 (1), Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 25.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Στοάκης): Καραμανλής, Παπαδόπουλος, Καραμπίνης 13 (2), Θεοδωρίδης 2, Δάτσης 11 (1), Κουτσοβασίλης 13 (3), Χρήστου, Λαγογιάννης 1, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 10 (3), Κυφωνίδης 12 (1).

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ- ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 90-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-19, 47-41, 66-61, 90-72
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Καλέσης
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ(Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 2, Πιπιλιάρης 23, Τσιούντος 18 (1), Παυλέας 11, Πέγος 2, Καραγιαννάκης 12 (13ρ.), Νουκάρης 14 (2), Αποστολίδης 8, Στεφανίδης.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Νικολαϊδης, Ρόπουτης 14 (2), Καλόγερος, Τσιριλάκης 8, Μπέλλος 3(1), Καντίδης 10, Γιαννάκος 8 (1), Ρεφατλάρι , Εύζωνας 6, Κουτουκτσίδης 10 (1), Γκίζης 13 (1), Γάκης.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ- ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 84-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-21, 44-38, 62-49, 84-69
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν.-Παπαθανασίου
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 6, Ντισλής 8 (1), Κουτουραντζόγλου 7 (1), Βούλγαρης 4, Μπαρζού 7(1), Χαλάτσης 26(5), Κομμάτας , Πηλακούτας 13 (2), Λυχριδάς, Κασούρας 11, Μαργαρίτης 2.
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Κόρκας- Γυμνόπουλος): Βαρδής 9 (3), Φωτόπουλος, Δοξάκης 8 (2), Μπαρτζόπουλος 5, Νικολούδης 20 (3), Μαλολάρι 6, Τσαούσης, Νησιώτης 7 (1), Σεκαδάκης Γ 2, Νέσης 2, Δυσσέλης, Σεκαδάκης Δ 6.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ- ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ  87-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-12, 39-26, 67-40, 87-50
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης
ΟΡΦΕΑΣ (Σίσκος): Κουτσιαντζής 4 (1), Παρίσης 13 (1), Δροσινός 9 (2), Χατζής 11 (2), Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης, Γάτος 7, Γκανόγλου, Σίμος 2, Χαβαλές, Ταΐρης, Φραντζέσκος 4.

Βαθμολογία:

  1. Μακεδονικός 6 (3-0)
  2. ΜΕΝΤ 6 (3-0)
  3. Ελευθερούπολη 6 (3-0)
  4. ΑΟ Πολυγύρου 6 (3-0)
  5. ΓΑΣ Κομοτηνή 5 (2-1)
  6. ΧΑΝΘ 5 (2-1)
  7. ΠΣ Ευκαρπίας 5 (2-1)
  8. ΑΕ Κομοτηνής 4 (1-2)
  9. Απόλλων Καλαμαριάς 4 (1-2)
  10. Αστέρας Σίνδου 4 (1-2)
  11. Αίας Ευόσμου 3 (0-3)
  12. Μαντουλίδης 3 (0-3)
  13. Κένταυρος Καλλικράτειας 3 (0-3)
  14. Ορφέας Νέου Σκοπού 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 5/11):

  • ΜΕΝΤ-Ευκαρπία
  • Απόλλων Καλαμαριάς-Κένταυρος Καλλικράτειας
  • Ορφέας Ν. Σκοπού-ΧΑΝΘ
  • Μαντουλίδης-Αστέρας Σίνδου
  • Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος
  • ΑΕ Κομοτηνής-Μακεδονικός
  • Ελευθερούπολη-ΓΑΣ Κομοτηνή
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Το σχέδιο για το γήπεδο που ετοιμάζει ο Αγγελόπουλος στο Παλαιό Φάληρο! (pic)

Ο Δημήτρης Αγγελόπουλος, που αποτελεί έναν πολύ έμπειρο παράγοντα, έδωσε στη δημοσιότητα τ…