Κεντρική Διεθνή Εύκολα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Εύκολα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας

andrey vorontsevich cska moscow

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε της Τσμόκι Μινσκ με 90-54, πριν το μεγάλο ματς με τη Ρεάλ Μαδρίτης για την Ευρωλίγκα. Η ρωσική ομάδα μέχρι στιγμής δεν έχει αντίπαλο στο ρωσικό πρωτάθλημα, καθώς παραμένει αήττητοι με 3 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η Τσμόκι Μινσκ ήταν ανταγωνιστική μόλις για ένα δεκάλεπτο (20-22), αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να μείνει κοντά στο σκορ. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη  έκανε έκανε επιμέρους σκορ 26-12 στο δεύτερο δεκάλεπτο και “καθάρισε” νωρίς την υπόθεση νίκης.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Κάιλ Χάινς με 15 πόντους και Αντρέι Βοροντσέβιτς με 14 πόντους7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 46-34, 70-42, 90-54