Κεντρική Διεθνή Χάποελ Ιερουσαλήμ – Μπουντούτσνοστ 81-86

Χάποελ Ιερουσαλήμ – Μπουντούτσνοστ 81-86

hapoel budocnost

Την δεύτερη ήττα της σε ισάριθμες αναμετρήσεις δέχθηκε η Χάποελ Ιερουσαλήμ, αφού έχασε στην έδρα της από την Μπουντούτσνοστ με 81-86, για την 2η αγωνιστική του Eurocup.

Οι παίκτες του Φώτη Κατσικάρη κατάφεραν να ολοκληρώσουν το πρώτο δεκάλεπτο όντας μπροστά στο σκορ, όμως στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους Μαυροβούνιους να προηγούνται με 39-36.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό και οι παίκτες της Μπουντουτσνοστ έφτασαν ακόμη και σε διψήφια διαφορά (55-67, 30′). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 75-75, στο 38′, όμως το παιχνίδι πήγε στην γραμμή των βολών με τους Μαυροβούνιους να είναι πιο εύστοχοι και να παίρνουν τη νίκη.

Ο Στράτος Περπέρογλου αγωνίστηκε 18:04 και είχε 5 πόντους , ένα ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και δύο λάθη.

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 36-39, 55-67, 81-86.