Κεντρική Διεθνή Ανδόρα – Λεβαλουά 79-61

Ανδόρα – Λεβαλουά 79-61

jankovic

Την πρώτη της νίκη πέτυχε η Ανδόρα που επικράτησε με 79-61 απέναντι στην Λεβαλουά, για την 3η της αγωνιστική του Eurocup.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο λεπτό και έδειξαν στους αντιπάλους τους τις διαθέσεις του, για την συγκεκριμένη αναμέτρηση. Το πρώτο μέρος βρήκε τους Ισπανούς να προηγούνται και με όπλο την καλή τους άμυνα έφτασαν στο +13 (41-28). Στην επανάληψη οι Γάλλοι δεν κατάφεραν να μπουν στον αγώνα και να διεκδικήσουν τη νίκη και η ομάδα του Βλάντο Γιάνκοβιτς έφτασε στο πρώτο ροζ φύλλο αγώνα.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Γουόκερ και Ντιανέ με 12 πόντους έκαστος, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισαν οι Ουέιρ και Κάμπελ με 14 και 12 πόντους αντίστοιχα.

Tα δεκάλεπτα: 22-16, 41-28, 60-42, 79-61.