Κεντρική Διεθνή Κατάγια – Μπανταλόνα 71-71

Κατάγια – Μπανταλόνα 71-71

katagia badalona

Πρόωρο τέλος μπήκε στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της Μπανταλόνα μετά το 71-71 απέναντι στην Κατάγια, με το αποτέλεσμα να στέλνεις τους γηπεδούχους στον γ’ προκριματικό γύρο του Basketball Champions League.

Οι Φιλανδοί ολοκλήρωσαν την έκπληξη των προκριματικών μέχρι στιγμής κόντρα σε μία ομάδα μεγαλύτερου επιπέδου. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να έκλεισαν το ημίχρονο στο +5 (35-30), όμως στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και προσπέρασαν με 53-51, για να ολοκληρωθεί ο αγώνας με το 71-71 που έδωσε το εισιτήριο στην Κατάγια, για τον γ’ προκριματικό και εκεί θα αντιμετωπίσει την Βόννη.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Μαρζέτ με 14 πόντους, ενώ για τους Ισπανούς ξεχώρισαν οι Μπιργκάντερ και Τζόρνταν με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 12-16, 30-35, 53-51, 71-71