Κεντρική Ελλάδα Κύπελλο Οι “σφυρίχτρες” της α’ φάσης

Οι “σφυρίχτρες” της α’ φάσης

Τα παιχνίδια της α’ φάσης του κυπέλλου είναι προγραμματισμένα για αύριο (13/09). Γνωστοποιήθηκαν, μάλιστα, το πλήρες πρόγραμμα, οι διαιτητές κι οι κομισάριοι των αναμετρήσεων.

Αναλυτικά:

Το πρόγραμμα, οι διαιτητές κι οι κομισάριοι της 1ης αγωνιστικής της α’ φάσης του κυπέλλου Ανδρών έχουν ως εξής:

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου

ΔΑΚ Νίκαιας (κ.θ.): 17.00 ΑΟ Ιωνικός Νικαίας – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπ. Σκούτας, Ορφανός Ιορδ. (Ζώης)
Κορίνθου 16.00 ΚΑΟ Κορίνθου – Ηράκλειο ΟΑΑ Γιακείμη, Φασούλης (Στρίγκα)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΟ Παγκρατίου Θεοδωρόπουλος, Τσολάκος (Μπουρνάς)
Μάνδρας 16.30 Μανδραϊκός ΑΟ – ΑΣΚ Ιπποκράτης Μαρίγλη, Ροδίτης (Δραμεσιώτης)
Στρέφη 19.00 ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου Μπούκας, Σκαλτσής (Καρούσης)
Στ. Καλαϊτζή 17.00 Πανερυθραϊκός ΑΣ – Πανελευσινιακός ΑΟΚ Μηλαπίδης, Σπυρόπουλος (Παππάς)
Δ.Βικέλας 17.00 ΑΕΝ Κηφισιάς – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας Καλογερόπουλος Φ., Χρηστίδης Ηλ.,Ζερβούδης
Κορωπίου 19.15 ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Ίκαρος Ν.Σμύρνης Αναστασίου, Λύρας (Τεφτίκης)
Δημ. Λευκόβρυσης 19.00 ΓΣ Ελιμείας – ΓΣ Φαρσάλων Κοϊμτζόγλου, Σιταρίδης (Βόντζας)
ΔΑΚ Πευκών 17.00 ΑΣ Μαχητές Δόξας Π. – ΕΚ Καβάλας Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου (Τσιοπάνος)
Χαλκηδόνας 17.00 ΓΑΣ Χαλκηδόνας – ΑΣ Ευρώπη Πευκ. Ντούρας, Μπακάλης (Παραλικίδης)
Αγρινίου 17.00 ΑΟ Αγρινίου – ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά Τσιαπλής, Κατωτικίδης (Κηπουρίδης)
Γέφυρας 17.00 ΚΣ Γέφυρας – ΣΑ Στρατωνίου Παπαδόπουλος, Μελανίδης (Αστρεινίδης)
Κ.Ανατόλια 17.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης Τσουμαχίδης, Δολγύρας (Σακελαρίου)
Παλαμά 17.00 ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών Ταρενίδης Κ, Ντόγκας (Τέγα).

Σε ό,τι αφορά, δε, το κύπελλο Γυναικών:

1ος όμιλος
Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου

Αγ. Δημητρίου 14.00 ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. – ΠΑΣ Ανταγόρας Κω Χουγιάζος, Χαϊνά, (Πετράκης Μιχ.)
Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου
Καλυβίων 18.30 ΓΑΣ Καλυβίων – ΓΣ Αγ. Παρασκευής Αθανασόπουλος, Λαζόγκα (Τζουβάρας)
Μοσχάτου 12.00 ΑΟ Ελευθερία Μοσχ. – ΕΦΑΟ Ζωγράφου Μαυρέλης, Σιδέρης (Πετρίδης)
Α’ Ηλιούπολης 12.00 ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αρης Πετρ. Καλαϊτζάκης, Κοτσώνης (Γολέγου)
Κλαδισού 12.00 ΟΑ Χανίων – ΚΑΟ Μελισσίων Μπανασάκης, Καρανικόλα (Πετράκης)
Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου
Καμινίων 21.00 ΑΟ Προφήτη Ηλία – ΑΟ Σπόρτιγκ Αντωνιάδης, Παπαδόπουλος Χ. (Μίχας).

2ος όμιλος
Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς Ζαχαριάδης, Λάλλα (Σαλικίδης)
Μίκρας Α΄ 13.30 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια ΓΣ Λαρ. Χατζηχαρίσης, Χατζηκώστας (Λαδόπουλος)
ΔΑΚ Σερρών 13.00 ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΕΟ Σταυρούπολης Κολοκυθάς, Γιαννούλης Στ. (Γιαβρής)
Αλεξάνδρειο 14.00 ΑΣ Άρης Θεσ. – ΣΦΚ Πιερικός Αρχ. Λαδάς, Καλέσης (Παπαδόπουλος Ν.)
Ιβανώφειο 14.00 ΓΣ Ηρακλής – ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Βασιλόπουλος, Παπαδόπουλος Κυρ. (Φωτιάδης)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 ΑΕ Πυλαίας – ΑΣ Τιτάνες Δράμας Γιαννούλη Χ., Νεδόγλου (Κασαπίδης).

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νίκος Σαρηγιαννίδης
Περισσότερα σε Κύπελλο

Δειτε επισης

Οι διαδικτυακές μεταδόσεις σε Α2, Β’ Εθνική και Κύπελλο

Διαδικτυακά θα μεταδοθούν οι εξής αγώνες: 10/10, Α2 Εθνική Ανδρών, Μαρούσι – Παγκράτι (από…