Κεντρική Διεθνή Από την κόλαση στον παράδεισο η Τρέντο

Από την κόλαση στον παράδεισο η Τρέντο

trento virtus bologna

Αν και βρέθηκε να χάνει με 14 πόντους (55-41) από τη Βίρτους Μπολόνια, η Τρέντο έκανε την αντεπίθεση της στην τελευταία περίοδο και κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να κερδίσει τελικώς με 78-74. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σιλντς, ο οποίος σημείωσε 19 πόντους.

Η Βίρτους Μπολόνια στην επιστροφή της στην πρώτη κατηγορία της Ιταλίας έφτασε κοντά στη νίκη, αλλά στην τελευταία περίοδο δεν ήταν συγκεντρωμένη και έχασε το ματς. Οι γηπεδούχοι δέχτηκαν ένα επί μέρους 25-10 και ηττήθηκαν από τη δευτεραθλήτρια Ιταλίας.

Εκτός από τον Σιλντς εξαιρετική εμφάνιση για τους νικητές πραγματοποίησε ο Μπεχάναν (17 πόντοι). Στην αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Αραντόρι με 21 πόντους, ενώ ο Τζεντίλε πέτυχε 15 και ο Λαφαγιέτ 12.

Τα δεκάλεπτα: 13-23, 38-45, 53-64, 78-74