Κεντρική Β' Εθνική Αγρίνιο – ΑΓΣΙ 96-53

Αγρίνιο – ΑΓΣΙ 96-53

agrinio

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα το Αγρίνιο νίκησε τον ΑΓΣΙ με 96-53 και ολοκλήρωσε νικηφόρα τα φιλικά προετοιμασίας του. Πλέον, οι Αγρινιώτες στρέφουν την προσοχή τους στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής, όπου θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Ερμή Λαγκαδά.

Το Αγρίνιο έδειξε από την αρχή τα “δόντια” του και πήρε προβάδισμα 8 πόντων στην πρώτη περίοδο (26-18). Οι γηπεδούχοι δεν έβγαλαν το πόδι από το γκάζι και στο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά (45-33). Το Αγρίνιο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασε εύκολα στη νίκη (96-53).

Τα δεκάλεπτα: 26-18, 45-33, 70-39, 96-53

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 11, Μουρατίδης 14(3), Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 11, Γκρέκας 4, Μήτσου 13(3), Σταύρου 17(3), Κασαμπαλής 4, Ρέντζιος 10.

Α.Γ.Σ.Ι. (Σοφοκλής Τσουκανέλης): Γεωργίου 15(1), Ζαμπέτης 3(1), Μπαρτζώκας 9, Βάτσιος, Αντωνίου 4, Παπαγιάννης 7, Παπανικολάου, Μάκης 1, Εξαρχόπουλος 10, Τσίγκας, Θώδης 4.