Κεντρική Ελλάδα Εθνικές Ελλάδα – Ισραήλ 59-58

Ελλάδα – Ισραήλ 59-58

neanides1

neanides1

Με νίκη έκλεισε τον κύκλο των φιλικών στην πόλη Τραγκοβίτσε της Ρουμανίας η Εθνική Νεανίδων, η οποία προετοιμάζεται για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Α’ κατηγορία) που θα διεξαχθεί 5-15 Αυγούστου στο Σοπρόν της Ουγγαρίας.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε στην παράταση του Ισραήλ με 59-58 (49-49 κ.α.) δείχνοντας καλά στοιχεία στο δεύτερο μισό του αγώνα.

Το γεγονός αυτό επισήμανε και η ομοσπονδιακή τεχνικός Ελένη Καφαντάρη λέγοντας χαρακτηριστικά. «Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καθόλου καλές, είχαμε προβλήματα στην επίθεση τα οποία λύσαμε στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα, πάντως, είχε βελτίωση στην άμυνα σε σχέση με το χθεσινό παιχνίδι».

Δεκάλεπτα: 17-12, 27-16, 40-35, 49-49, 58-59.
ΙΣΡΑΗΛ (Κάμπι): Κέστεν 4, Σκότι 17(3), Σάαρ 16, Μαλκλίν, Σίρκις 5(1), Μεσιλάτι 7(2), Μπέρμαν, Χάνταντ 9, Σκεποβάλοφ, Μιχάλετζ, Σάρβιτ.
EΛΛΑΔΑ (Καφαντάρη): Τζανετάτου, Τσινέκε Κ.4 (1), Τσινέκε Ε. 15(1), Μυλωνάκη, Κούκη 7, Πράπα 15, Στούπα 5, Χατζηβασιλείου, Μπουντούκα, Αναστασοπούλου 6, Τσιχλάκη 3, Μαγγίνα 2, Παναγιωτοπούλου 2.

Περισσότερα σε Εθνικές

Κυκλοφορούν τα εισιτήρια του Προολυμπιακού

Τη Δευτέρα κυκλοφορούν τα εισιτήρια για το Προολυμπιακό τουρνουά Στη διάθεση του κόσμου θα…