Κεντρική Ελλάδα ΕΟΚ Αυτές είναι οι ομάδες όλων των εθνικών πρωταθλημάτων!

Αυτές είναι οι ομάδες όλων των εθνικών πρωταθλημάτων!

H EOK παρουσίασε τις ομάδες που θα συμμετέχουν στα νέα πρωταθλήματα της Α1 Γυναικών, της Α2 Ανδρών και Γυναικών, καθώς και της Β’ Εθνικής, αλλά και Γ’ Εθνικής.

Η προθεσμία υποβολής δήλωσης συμμετοχής στα εθνικά πρωταθλήματα λήγει στις 28 Ιουλίου, ενώ στις 21 Αυγούστου θα γίνει η κλήρωση των πρωταθλημάτων.

Αναλυτικά:

Α2 Ανδρών
1. Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ
2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
3. Α.Ε. ΧΟΛΑΡΓΟΥ
4. ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
5. Α.Ο. ΑΜΥΝΤΑΣ
6. Α.Ε. ΨΥΧΙΚΟΥ
7. Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ
8. ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
9. Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
10. Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
11. Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
12. Α.Σ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
13. Α.Σ. ΠΑΠΑΓΟΥ
14. Γ.Σ. ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ
15. Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
16. Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

Β’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος
1. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Α.Σ.
2. Α.Ο. ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3. Γ.Σ. ΚΟΡΩΠΙΟΥ
4. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
5. ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ Α.Ο.
6. Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ
7. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
8. ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
9. Α.Ε. ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
10. Γ.Σ. ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
11. Α.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
12. Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
13. ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
14. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
15. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
16. Α.Ο. ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

2ος Όμιλος
1. Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
2. Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
3. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
4. Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
5. ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
6. Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
7. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ
8. Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ
9. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
10. Γ.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
11. ΑΕΣ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
12. Γ.Σ. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
13. ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
14. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
15. Ε.Κ. ΚΑΒΑΛΑΣ
16. Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928

Γ’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος
1. ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ
2. Α.Ο. ΑΚΡΑΤΑΣ
3. Α.Ο. ΓΛΑΥΚΟΣ
4. Α.Ο. ΑΧΑΓΙΑ 82
5. ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
6. ΕΑΠ
7. ΟΙΑΞ Α.Ο. ΝΑΥΠΛΙΟΥ
8. Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
9. Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
10. ΚΑΠ
11. ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
12. Α.Ο. ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ
13. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
14. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ-ΛΕΧΑΙΟΥ

2ος Όμιλος
1. Γ.Σ. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
2. Α.Σ. ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
3. ΟΦΗ
4. Ε.Σ. ΚΑΔΜΟΣ
5. ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
6. ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ
7. Γ.Σ. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
8. Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
9. Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
10. ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ
11. Α.Σ. ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
12. Α.Ε. ΠΕΝΤΕΛΗΣ
13. Α.Ο. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
14. ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

3ος Όμιλος
1. Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ
2. Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ
3. Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
4. ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
5. ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΠΟΛ.
6. Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
7. Α.Ε. ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
8. Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
9. ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ
10. ΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
11. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
12. ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
13. Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ
14. Α.Σ. ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡΟΣ 02

4ος Όμιλος
1. ΜΓΣ Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
2. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
3. ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ
4. Γ.Σ. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
5. Α.Σ. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ
6. Α.Ο. ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
7. ΧΑΝΘ
8. Α.Σ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
9. Π.Σ. ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
10. ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
11. ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ
12. Α.Σ. ΑΣΤΕΡΑ ΣΙΝΔΟΥ
13. ΜΕΝΤ
14. ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

Α1 Γυναικών
1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Σ.
3. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
4. Α.Ο. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. Α.Σ. ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
6. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Α.Ε. ΣΥΚΕΩΝ
7. Α.Σ. ΠΑΟΚ
8. ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
9. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.
10. Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
11. Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937
12. Γ.Σ. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Α2 Γυναικών

1ος Όμιλος
1. Α.Ο. ΣΠΟΡΤΙΓΚ
2. Γ.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
3. Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
4. ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
5. Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
6. Α.Ο. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
7. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ
8. Α.Ο. ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ
9. ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ
10. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ
11. Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ
12. Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2ος Όμιλος
1. Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ
2. ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
3. ΟΛΥΜΠΙΑ Γ.Σ. ΛΑΡΙΣΑΣ
4. Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ
5. Ε.Ο. ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
6. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
7. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ
8. ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ
9. Α.Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
10. ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ
11. ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ
12. Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Σπύρος Τζάνης
Περισσότερα σε ΕΟΚ

Δειτε επισης

B’ Εθνική: Πρώτη νίκη στην ιστορία του ο ΓΑΣ Μελικής!

Ιστορική μέρα είναι η σημερινή για τον ΓΑΣ Μελικής, καθώς κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτ…