Κεντρική Διεθνή Ισοφάρισε η Τρεντίνο

Ισοφάρισε η Τρεντίνο

trento venezia

Η Τρεντίνο υπερασπίστηκε αυτή τη φορά την έδρα της, κερδίζοντας εύκολα τη Βενέτσια (78-56) και ισοφαρίζοντας σε 2-2 τη σειρά των τελικών του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από την αρχή τις διαθέσεις τους, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο +13 (22-9). Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στην αναμέτρηση, αλλά κατέρρευσαν στο τελευταίο δεκάλεπτο, με το σκορ να ανεβαίνει.

Πρώτοι σκόρερ για τους νικητές ήταν οι Φόρει, Φλοκαντόρι και ο άλλοτε παίκτης της Κηφισιάς, Ντάστιν Χογκ με 14 πόντους έκαστος, ενώ οι Γκόμες και Σιέντλς πρόσθεσαν 13. Από τους ηττημένους, ο Φιλόι είχε 12 πόντους, ενώ ο Μάικ Μπράμος μέτρησε 8 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.