Κεντρική Γυναίκες “Χάσαμε στις λεπτομέρειες”

“Χάσαμε στις λεπτομέρειες”

kostas keramidas 1

Σε πολύ κακή επιθετική βραδιά ήταν η Εθνική Ομάδα των γυναικών κόντρα στη Σλοβενία, σύμφωνα με τον προπονητή της ομάδας, Κώστα Κεραμιδά. Παράλληλα, ο Έλληνας τεχνικός τόνισε ότι το ματς χάθηκε στις λεπτομέρειες.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κεραμιδά:

Είχαμε μια πολύ κακή μέρα στην επίθεση και αυτό φαίνεται και από τα ποσοστά μας. Προσπαθήσαμε να βρούμε λύσεις μέσα από την ποικιλία που έχει το δικό μας παιχνίδι, αλλά δεν τα καταφέραμε, αν και η άμυνά μας δούλεψε και πάλι.

Προσπαθήσαμε να προσαρμόσουμε την άμυνά μας στην αντίπαλο, εν μέρει τα καταφέραμε και το παιχνίδι χάθηκε στις λεπτομέρειες. Όταν ήρθαμε εδώ λέγαμε να κερδίσουμε τη Σλοβενία, να κάνουμε μια νίκη για να βγούμε τρίτοι στον όμιλο.

Αποδείχθηκε, όμως, από τα αποτελέσματα του δικού μας ομίλου τουλάχιστον, ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι. Η Σλοβενία έχασε ένα καλάθι από τη Γαλλία και εμείς κερδίσαμε τη Σερβία και αυτό δείχνει ότι όλοι μπορούν να κερδίσουν όλους. Η ομάδα μας, πάντως, δείχνει δυνατή και ικανή να κερδίσει οποιοδήποτε αντίπαλο”.

Περισσότερα σε Γυναίκες

Α1 γυναικών: Τελικός πράξη 4η

Ο τέταρτος τελικός της Α1 γυναικών διεξάγεται σήμερα. Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται στις 15:00…