Κεντρική Α1 Ολυμπιακός Σφαιρόπουλος: “Είχαμε καθαρό μυαλό”

Σφαιρόπουλος: “Είχαμε καθαρό μυαλό”

Στην ψυχραιμία που είχε η ομάδα του στα τελευταία λεπτά στάθηκε ο προπονητής του Ολυμπιακού, Γιάννης Σφαιρόπουλος, λέγοντας πως “ξέραμε ότι θα είναι δύσκολο ματς. Δεν υπάρχει εύκολος τελικός, παίξαμε με μια πολύ καλή ομάδα. Στα τελευταία 03:30 είχαμε καθαρό μυαλό μετά το τάιμ άουτ. Παίξαμε καλή άμυνα. Δεν ήταν καλό παιχνίδι, αλλά πήραμε τη νίκη και κάναμε το 1-0.

Αυτό θέλουμε και οι δύο. Και εμείς θέλουμε να τρέξουμε. Ο έλεγχος των ριμπάουντ κρίνει τον ρυθμό του παιχνιδιού. Είχαμε χαμένα ριμπάουντ, ο Παναθηναϊκός έβαλε εύκολα καλάθια και έμεινε στο παιχνίδι. Η άμυνά μας στο σετ παιχνίδι ήταν καλή. Έχει σημασία ότι και στην αρχή και στο τέλος του παιχνιδιού παίξαμε καλή άμυνα”.