Κεντρική Διεθνή Παράταση ζωής για την Αρμάνι

Παράταση ζωής για την Αρμάνι

armani

armani

Η Αρμάνι Μιλάνο πήρε το πολύ σημαντικό “διπλό” με 87-66 στην έδρα της Τρέντο, μείωσε την ημιτελική σειρά των πλέι οφ σε 2-1 και έχει ακόμη ελπίδες για την πρόκριση στους τελικούς.

Η ομάδα του Μιλάνου δεν είχε περιθώρια για ήττα, καθώς σε τέτοια περίπτωση θα έμενε εκτός συνέχειας. Έτσι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν με 42-32, στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι και οι παίκτες του Ρέπεσα πήραν εύκολα μία υπερπολύτημη νίκη που τους δίνει παράταση ζωής.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Πάσκολο και Χίκμαν με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Χογκ και Φλακαντόρι με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 11-21, 32-42, 51-65, 66-87.
Επόμενη αναμέτρηση: Τρέντο-Αρμάνι 31/05.