Κεντρική Elite League Καβάλα – Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-65

Καβάλα – Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-65

kavala

kavala

Η Καβάλα επικράτησε εντός έδρας των Μαχητών Δόξας Πεύκων με , για τον δεύτερο αγώνα των πλέι άουτ της Α2 Ανδρών και ισοφάρισε την σειρά στο 22, κάτι που σημαίνει πως θα υπάρξει και τρίτη αναμέτρηση, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 17 Μαΐου.

Οι “Αργοναύτες” μπήκαν πολύ δυνατά στο παρκέ και πήραν τον ρυθμό του αγώνα στα “χέρια” τους από το πρώτο μόλις δεκάλεπτο, καθώς είχαν διαφορά 13 πόντων (2613). Στην δεύτερη περίοδο, η Καβάλα δεν άφησε περιθώρια στην ομάδα των Μαχητών Δόξας Πεύκων και το ημίχρονο έληξε στο +20 (4828) για την ομάδα του Νίκου Πενταζίδη.

Στο δεύτερο μέρος, η Καβάλα και πάλι δεν άφησε πολλά περιθώρια στην ομάδα του Λευτέρη Χατζηκυριακίδη με το τελικό σκορ να είναι το 7265 και την σειρά να πηγαίνει σε τρίτο αγώνα στα Πεύκα.

Καβάλα – Μαχητές Δόξας Πεύκων 72-65
Διαιτητές: Τζαφλέρης – Ταρενίδης – Τσιαπλής.
Τα δεκάλεπτα: 26-13, 42-28, 63-49, 72-65.
ΚΑΒΑΛΑ (Πενταζίδης): Ερεβμπενάζιε 16 (2), Κελαϊδής 5 (1), Μάτζουρτσακ 6, Σαββίδης, Ντιαλό 4, Κυριάκου 2, Κουμλέλης 5, Γκέλιος 16 (5), Μούκας 3 (1), Σκλήβας 15.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 13, Βαρδής, Βελισσαρίου 6 (2), Γερομιχαλός 6 (2), Καλαμπάκας 5, Ναούμης 2, Στόλης 6, Δίπλαρος 11 (3), Τάταρης 4, Τζαουάρα 12.

Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Elite League

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπασκόνια 90-74 (vid)

Η Ρεάλ έκανε εύκολα το 1-0 Η Ρεάλ Μαδρίτης χωρίς να δυσκολευτεί διατήρησε το πλεονέκτημα έ…