Κεντρική Elite League Δούκας – Φάρος 67-75

Δούκας – Φάρος 67-75

faros2 1

faros2 1Το 2-1 έκανε ο Φάρος Κερατσινίου κόντρα στον Δούκα, καθώς επικράτησε με 75-67 και πλέον θέλει μία μόνο νίκη για να “καθαρίσει” τη σειρά και να περάσει στην επόμενη φάση των playoff της Α2.

Οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά ήταν κοντά και η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τον Δούκα να έχει προβάδισμα 2 πόντων (17-15). Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να προηγηθούν με 6 πόντους (30-36).

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε η ίδια εικόνα, με τον Φάρο να φτάνει τη διαφορά και στο +9 (46-55). Οι παίκτες της ομάδας του Κερατσινίου στην τελευταία περίοδο δεν έχασαν το προβάδισμα και τελικά επικράτησαν με 75-67 και “έσπασαν” την έδρα του Δούκα.

Δούκας – Φάρος Κερατσινίου 67-75
Διαιτητές: Αναστόπουλος Π.-Καλδίρης-Τσαρούχα
Τα δεκάλεπτα: 17-15, 30-36, 46-55, 67-75
Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 6 (1), Καυκής 3 (1), Κουκάς 10 (2), Ράπτης 4, Καραμπάτσος 4 (1), Κανονίδης 7, Κομποδιέτας 3, Κυρίτσης 9 (1), Μολφέτας 2, Ρούμπιο 19
Φάρος Κερατσινίου (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 16, Βασιλόπουλος 5 (1), Καράμπουλας 22 (4), Μπατής 2, Πετροδημόπουλος 2, Λιακόπουλος 6, Κακαρούδης 9 (1), Δημάκος 11 (3), Κατούφας 2