Κεντρική Basket League Ολυμπιακός “Αξίζαμε να πάμε στο Final Four”

“Αξίζαμε να πάμε στο Final Four”

sfairopoulos 1

sfairopoulosΟ Ολυμπιακός άξιζε να περάσει στο Final Four, όπως τόνισε ο Γιάννης Σφαιρόπουλος, αμέσως μετά τη νίκη-πρόκριση κόντρα στην Αναντολού Εφές.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

Νομίζω πως το αξίζαμε να πάμε στο Final Four. Ήταν σκληρή σειρά, μας έσπασαν την έδρα και μετά τους σπάσαμε εμείς. Πιστεύω ότι παίξαμε καλύτερα στην άμυνα. Ήμασταν συγκεντρωμένοι, βάλαμε κάποια μεγάλα σουτ και νικήσαμε. Σκεπτόμενος τη σεζόν πιστεύω πως αξίζαμε να πάμε στο Final Four.

Στο ημίχρονο μιλήσαμε, είπαμε πως δεν ήμασταν όσο επιθετικοί έπρεπε. Τους είπα ότι πρέπει να ξεκινήσουμε το ματς από την άμυνα. Δεν σκόραραν για 2-3 λεπτά, βρήκαμε σκορ και μετά ήταν τα πράγματα πιο εύκολα“.

Περισσότερα από Κώστας Παπάζογλου
Περισσότερα σε Ολυμπιακός

Μπαρτζώκας: «Θεωρώ πως θα έχουμε τον Παπανικολάου στα επόμενα παιχνίδια»

Στον τρόπο με τον οποίο διαχειρίστηκε η  Μπαρτσελονα το ματς, αναφέρθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώ…