Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 2ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 2ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Η Πεντέλη πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα του Προμηθέα Χαλανδρίου με 7364 και παρέμεινε στην τρίτη θέση, μία κάτω από τον Ιπποκράτη Κω, που κέρδισε εκτός έδρας τον Πόλις Καλλιθέας με 8365, χθες (06/05) και πανηγύρισε την άνοδό του στην Β’ Εθνική.

Ο Έσπερος Λαμίας επικράτησε εντός έδρας της Νίκης Αμαρουσίου με 10092, ενώ ο Λοκρός Αταλάντης ηττήθηκε στην Κρήτη και την έδρα του ΟΦΗ με 7680.

Στο κυκλαδίτικο ντέρμπι ο Πανναξιακός επικράτησε στην Νάξο της Σαντορίνης με 8683, ενώ ο Άρης Νικαίας έθεσε σοβαρή υποψηφιότητα ώστε να παρεμείνει στην κατηγορία, ύστερα από την νίκη με 8681 του εναντίον του Διαγορά Δρυοπιδέων.

Τα αποτελέσματα:
OΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 80-76
Πανναξιακός – Σαντορίνη 86-83
Άρης Νικαίας – Διαγοράς Δρυοπιδέων 86-81 (κ.α 71-71
Πόλις Καλλιθέας – Ιπποκράτης Κω 65-83 (06/05)
Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 100-92
Προμηθέας Χαλανδρίου – Πεντέλη 64-73
Ρεπό: Κάδμος.

Άρης Νικαίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 86-82 (71-71 κ.α.)
Διαιτητές: Καλογριάς – Μαυρέλης.
Τα δεκάλεπτα: 12-14, 38-32, 54-50, 71-71, 86-82.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 9 (1), Σκιαθίτης, Θαλασσινός 14 (2), Αγγελίδης, Γαλίτης 2, Κόλλιας 15, Στέφος 8, Αντωνούσος 6 (1), Καρυπίδης 32 (2).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης): Παπαποστόλου 1, Ζακυνθινός 12 (1), Καραλής 12 (1), Διαμαντόπουλος 3 (1), Καράμπαμπας 7 (1), Μαυροειδάκος 17, Καρασταμάτης 5 (1), Παπαδολιάς 9, Εμίρης 4, Ντιφαντής 12.

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 80-76
Διαιτητές
: Χρηστίδης – Σκαλτσής.
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 37-33, 65-51, 80-76.
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 9, Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 25 (3), Πρωτογεράκης 8, Μπούμπαρης 20, Βλαχάκης 3 (1), Κυρίτσης 8 (2), Μουλάς.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΤΝΗΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 8 (1), Ρουμελιώτης 15 (1), Κοσμετάτος 3 (1), Ντέντας 6, Νικολάου, Μπόλματης 2, Αν. Μάτος 26 (2), Αγγ. Μάτος 16, Θώδος, Παπαηλίου.

Προμηθέας Χαλανδρίου – Πεντέλη 64-73
Διαιτητές
: Καλαιτζάκης – Τζίμης.
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 13-24, 23-15, 9-21.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μελετης): Σβαρνάς 7 (2), Ανδρικόπουλος 9 (2), Παπαδημητρίου 20, Γιαννάκης 3 (1), Σαμιώτης 8 (2), Πέζος 9 (2), Κορομηλιάς 4, Σαρλής 4.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσιδης): Κέκκης 4, Μάντζιος 11 (1), Νάσσης 12, Λίτσο 8, Φούφας 7 (1), Πορτελάνος 3 (1), Καρούζος 9, Κωνσταντάκος 11 (1),Τσουπάκης 4, Μπίγγος, Πατεράκης 1, Μαλούκος 4.

Πόλις Καλλιθέας – Ιπποκράτης Κω 65-83
Διαιτητές: Μακρόπουλος – Νερομυλιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 14-19, 25-47, 49-71, 65-83.
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Εξαρχος): Μπογδανίδης 4, Ζήσης 4, Κακαργιάς 4, Θεοδωράκος, Τσικούρας, Ευστρατίου 25 (1), Καβελάρης, Κωνσταντίνο, Λυγγερίδης 15, Ξιούρας 13 (1).
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουκουράβας 22 (2), Τρύπας 3 (1), Χατζηπυλιώτης, Μποδούρ, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 16, Χαρίσης 21, Χρύσης 21 (1), Κατσουβάς.

Πανναξιακός – Σαντορίνη 86-83
Διαιτητές
: Πλιάκας – Αυγερινός.
Tα δεκάλεπτα: 21-20, 38-45, 58-64, 86-83.
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ(Βάβουλας): Πολίτης 13 (3), Σβορώνος, Μάκος 3 (1), Γεωργιάδης 6 (2), Τζίμης 10, Μάκαρης 13, Δαχρετζής 29 (5), Καδηγιαννόπουλος 9.
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ (Πεταλωτής, Γαλαίος): Νικολαΐδης 19 (5), Σταύρου, Λουίζι 4, Κυριακόπουλος 6, Βουρτζούμης 9, Δουλγεράκης 19 (2), Παπαδόπουλος 5, Σάκοτα 26.

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 100-92
Διαιτητές: Κουτσοδήμος – Παπαδημητρόπουλος.
Tα δεκάλεπτα: 29-13, 52-40, 76-64, 100-92.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 6 (1), Ματζούκης, Σέττος 36 (6), Αργύρης, Ξηρός 4, Παναγιωτίδης, Φυτάς 7(1), Σοφογιάννης 19 (3), Φούντας 2, Ζαχαράκης 8 (2), Τσαπουρνάς 7, Παπαργυρόπουλος 11.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Τσακίρης): Κάντας, Σιδέρης 6, Κοροπούλης 14 (1) Οικονόμου 24, Σιμιτζής 26 (3), Τσέκενης Γ., Ευαγγελούλης, Σκούταρης 11 (1), Χοτζαλάρι 9 (1), Αγγέλης 2.

Η βαθμολογία (σε 24 αγώνες): Διαγόρας Δρυοπιδέων 41, Ιπποκράτης Κω 41, Πεντέλη 38, Έσπερος Λαμίας 37, Λοκρός Αταλάντης 36, ΟΦΗ 34, Κάδμος 32, Άρης Νικαίας 32, ΑΕ Σαντορίνη 31, Νίκη Αμαρουσίου 29, Πανναξιακός 28, Πόλις Καλλιθέας 26, Προμηθέας Χαλανδρίου 26.

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 14/05):
Λοκρός Αταλάντης – Πανναξιακός, Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΟΦΗ, Ιπποκράτης Κω – Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου – Πόλις Καλλιθέας, Πεντέλη – Έσπερος Λαμίας, Κάδμος – Προμηθέας Χαλανδρίου.
Ρεπό: Σαντορίνη.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
  • Γλαύκος – Α.Σ.Σ Αμαλιάδας 80-93

    Ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας νίκησε τον Γλαύκο με 93-80, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθ…
  • Τέλος ο Δεσποτάκης!

    Ο Μάριος Δεσποτάκης πήρε την απόφαση να αποχωρήσει από την Πεύκη, πριν καν ξεκινήσει το πρ…
  • Το ρόστερ της Ερμιόνης

    Η Ερμιόνη παρουσίασε το ρόστερ της εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2020/2021 στο πρω…
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γλαύκος – Α.Σ.Σ Αμαλιάδας 80-93

Ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας νίκησε τον Γλαύκο με 93-80, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθ…