Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 1ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 1ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ο Άρης Πετρούπολης πέτυχε σπουδαία εντός έδρας νίκη, καθώς επικράτησε του Γλαύκου με 7152 και πλέον ελπίζει στην παραμονή του στην Γ’ Εθνική κατηγορία. Ο ΚΑΟ Κορίνθου κέρδισε πολύ εύκολα εντός έδρας την Καλαμάτα, η οποία υποβιβάζεται στα τοπικά πρωταθλήματα, με 8742

Ο Έσπερος ΑΟΠΑ επικράτησε στην Πάτρα της Ένωσης Ιλίου με 7066, από την άλλη μεριά ο Ίκαρος ηττήθηκε εκτός έδρας από την Αχαγιά ’82 με 7482, με την ομάδα της Νέας Σμύρνης, όπως και της Δάφνης Δανφίου να προβιβάζονται στην Β’ Εθνική. Ο Ίκαρος Καλλιθέας κέρδισε στο ντέρμπι της αγωνιστικής, για το ποιος θα μείνει στην κατηγορία, στο κλειστό Ιφιγενείας, την Πεύκη με 9276.

Ο Πορφύρας επικράτησε στο “Παναγιώτης Σαλπέας” της Ερμιόνης με 8178, με τις δύο ομάδες, όμως να χαιρετούν την κατηγορία, καθώς έχουν υποβιβαστεί στα τοπικά πρωταθλήματα, ενώ η Ακράτα κέρδισε εκτός έδρας τον Κεραυνό Αιγίου με 7775.

Τα αποτελέσματα:
ΚΑΟΚ – Καλαμάτα 87-42
Άρης Πετρούπολης – Γλαύκος 71-52
Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 75-77
Πορφύρας – Ερμιόνη 81-78
Αχαγιά ’82 – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 82-74
Έσπερος ΑΟΠΑ – Ένωση Ιλίου 70-66
Ίκαρος Καλλιθέας – Πεύκη 92-76
Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου.

ΚΑΟΚ – Καλαμάτα 87-42
Διαιτητές
: Αυγερινός – Φακώνας.
Τα δεκάλεπτα: 18-6, 44-20, 71-33, 87-42.
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης 8 (2), Σακελλαράκης 4, Πράττης 11 (2), Τσακιρίδης 6, Κεφαλάς 17 (3), Παβλίσεβιτς 7 (1), Δανιήλ 9 (1), Σταυρόπουλος 9 (1), Μακρής 14, Θωμόπουλος 2, Ράπτης, Μπακέας.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Μαλαπάνης, Κίσσας, Αντωνόπουλος 2, Τσικούρης 2, Μαγιντόμπε 3 (1), Σπηλιώτης, Γιαννουκάκης 15 (3), Σκοπέτος 4, Δελλής 11 (1), Παθιάκης 3 (1), Κονταργύρης, Γεωργανάς 2.

Άρης Πετρούπολης – Γλαύκος 71-52
Διαιτητές
: Κώτσου – Χριστινάκης.
Τα δεκάλεπτα
: 17-18, 33-27, 60-43, 71-52.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαδόπουλος): Κεφάλας 11 (3), Βενιτουράκης 13 (2), Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου, Δρακόπουλος 5, Μπαζιώτης 11 (3), Μπούτρης, Σταύρος 10 (1), Μακρόπουλος 13,Τασούλας 8, Δρικόγιας, Βεντούρης.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης, Βεργανελάκης 3, Λαμπρόπουλος 13 (2), Αδαμόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 9, Σταυράκης 2, Κάλλης 13 (1), Παλαδινός 2, Γιαλελής 2, Αναγνωστόπουλος 4.

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα 75-77 (69-69 κ.α)
Διαιτητές
: Καρπάνος – Νερομυλιώτης.
Τα δεκάλεπτα: 24-14, 38-34, 50-52, 69-69, 75-77.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 20 (3), Δούρος 6 (2), Γκουρβέλος, Κουκουλομάτης, Κάντας, Ζυγάς, Σκλάβος 19 (2), Αγγελόπουλος 16 (2τρ., 10ασ.), Σκόνδρας 10, Καραγιάννης 4.
ΑΚΡΑΤΑ (Ζωντός): Λάππας 9 (1), Ολύμπιος, Κατωπόδης 8, Γ. Μανταλβάνος 3, Οικονομόπουλος 5 (1), Μαλλής 17 (4), Κ. Μανταλβάνος 10, Βεσκούκης 25 (1).

Αχαγιά ’82 – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 82-74
Διαιτητές
: Ασημακάκη – Λεκατσάς.
Τα δεκάλεπτα: 28-26, 49-43, 67-54, 82-74.
ΑΧΑΓΙΑ ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 15 (1), Στανκοβιτς, Σταμόπουλος 8, Γατσούλης 12 (3), Νικολάου 12 (3), Χαμηλός 6 (2), Τσινόπουλος 6 (1), Λυκουδης, Λαμπρόπουλος 4, Δαβάνης 19, Σέρμπος.
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 5 (1), Βελιζιώτης 5 (1), Γραμματικός 25 (3), Καφαντάρης 2, Βούζας 4 (1), Δάβαρης 5, Δορκοφύκης 11, Μιχαλόπουλος 4, Καννάς, Παπαδάκης 13 (1), Γιαννακοδήμος.

Ίκαρος Καλλιθέας – Πεύκη 92-76
Διαιτητές: Τσολάκος – Ορφανός.
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 40-35, 69-53, 92-76.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Χαριτάτος): Μπουργανός 7 (1), Βάρσος 12 (2), Οικονομάκης 4 (1), Αλεξανδρόπουλος 10 (1), Καλεμτζάκης 4, Τσατάς 5, Αρναουτάκης 6, Σαλέχ 9 (1), Σταθόπουλος 6, Τζέμης 8, Ψαρράς 21 (5).
ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Τσαμπής 19 (2), Κυριαζόπουλος, Κεχρής, Μελάς 11 (2), Σημαιόπουλος 12, Κουκάκης 12 (1), Χασάπης 2, Πατωνίδης 4 (1), Τάγαρης 16.

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ένωση Ιλίου 70-66
Διαιτητές: Νάκας – Σταθόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 15-13, 28-29, 44-46, 70-66.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής, Λαμπρόπουλος 15 (3), Ροκανάς 7 (1), Θανόπουλος 7, Παπαγεωργίου 3, Λυμπέρης 7 (1), Αγγελόπουλος 12, Οικονομόπουλος 9, Παπανικολόπουλος 10 (2).
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 10 (1), Μπέλλας Ι. 5 (1), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 2, Πανουσόπουλος Θ., Σκαλωμένος 15 (1), Μπέλλας Ο. 15 (3), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 3 (1), Βαρσαμούλης 16.

Πορφύρας – Ερμιόνη 81-78
Διαιτητές
: Σωτηρχέλης – Κωστακέλη.
Τα δεκάλεπτα: 18-22, 37-40, 60-53, 81-78.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κωνσταντινίδης): Σίμος, Παλτόγλου 15 (5), Στεφανής 8, Παπαφωτίου 1, Βούλγαρης 12, Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 13 (1), Μπαρμπαρής 6, Οικονόμου 8 (2), Τρίγκας 7 (1), Ντόκος 5 (1).
ΕΡΜΙΟΝΗ (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 9, Αγγελής 12, Θωμάς 7 (1), Βανδώρος 5, Γκολέμης 10 (3), Δεβελέκος 2, Διαμαντόπουλος 19, Κορίζης 14, Πουλής.

Η βαθμολογία (σε 29 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 49, Ίκαρος Νέας Σμύρνης 48, ΚΑΟΚ 46, Ένωση Ιλίου 44, Έσπερος ΑΟΠΑ 44, Ακράτα 43, Γλαύκος 42, Αχαγιά ’82 41, Κεραυνός Αιγίου 38, Πεύκη 38, Άρης Πετρούπολης 37, Ίκαρος Καλλιθέας 37, Ερμιονίδα 34, Πορφύρας 34, Καλαμάτα 33.

Η επόμενη αγωνιστική (30η, 21/05):
Δάφνη Δαφνίου – ΚΑΟΚ, Καλαμάτα – Άρης Πετρούπολης, Γλαύκος – Κεραυνός Αιγίου, Ακράτα – Πορφύρας, Ερμιόνη – Αχαγιά ’82, Ίκαρος Νεάς Σμύρνης – Έσπερος ΑΟΠΑ, Ένωση Ιλίου – Ίκαρος Καλλιθέας.
Ρεπό: Πεύκη.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
  • Γλαύκος – Α.Σ.Σ Αμαλιάδας 80-93

    Ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας νίκησε τον Γλαύκο με 93-80, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθ…
  • Τέλος ο Δεσποτάκης!

    Ο Μάριος Δεσποτάκης πήρε την απόφαση να αποχωρήσει από την Πεύκη, πριν καν ξεκινήσει το πρ…
  • Το ρόστερ της Ερμιόνης

    Η Ερμιόνη παρουσίασε το ρόστερ της εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2020/2021 στο πρω…
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γλαύκος – Α.Σ.Σ Αμαλιάδας 80-93

Ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας νίκησε τον Γλαύκο με 93-80, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθ…