Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 1ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 1ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Στην Β’ Εθνική θα αγωνίζεται από τη νέα σεζόν η Δάφνη Δαφνίου, καθώς και βαθμολογικά ανέβηκε στην τρίτη τη τάξει κατηγορία. Στην αναμέτρησή της εναντίον της Καλαμάτας κέρδισε πολύ εύκολα με 9150.

Στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης, που επικράτησε στο κλειστό της οδού Αρτάκης του Πορφύρα με 7158, με τους Πειραιώτες να είναι όλο και πιο κοντά στον υποβιβασμό. Ακόμα και η ομάδα της Νέας Σμύρνης από τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στην Β’ Εθνική.

Ο Γλαύκος επικράτησε δύσκολα εντός έδρας του ΚΑΟ Κορίνθου με 6562, ενώ ο Άρης Πετρούπολης ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ακράτα με 7370. Από την άλλη πλευρά, ο Κεραυνός Αιγίου κέρδισε εκτός έδρας της Ερμιόνης με 7869 και έκανε ένα μεγάλο βήμα για την παραμονή του.

Η Ένωση Ιλίου επικράτησε εντός έδρας της Αχαγιάς ’82 με 7672, ενώ και η Πεύκη πέτυχε μεγάλη εντός έδρας νίκης απένταντι στον τέταρτο Έσπερο ΑΟΠΑ με 8379.

Tα αποτελέσματα:
Γλαύκος – ΚΑΟΚ 65-62
Καλαμάτα – Δάφνη Δαφνίου 50-91
Ακράτα – Άρης Πετρούπολης 73-70
Ερμιόνη – Κεραυνός Αιγίου 69-78
Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Πορφύρας 71-58
Ένωση Ιλίου – Αχαγιά ’82 76-72
Πεύκη – Έσπερος ΑΟΠΑ 83-79
Ρεπό: Ικάρος Καλλιθέας.

Ερμιόνη – Κεραυνός Αιγίου 69-78
Διαιτητές : Τσάτσης – Λύρας.
Τα δεκάλεπτα: 24-26, 39-44, 54-63, 69-78.
ΕΡΜΙΟΝΗ (Καλαϊτζάκης Α. – Σκορδής Ι.): Ευστρατίου Πετ. 11, Αγγελής 13 (1), Μπουκουβάλας, Αμπάλοφ, Γκολέμης 11 (3),Βανδώρος, Δεβελέκος 6, Κοριζής 7, Ευστρατίου 11, Δημαράκης, Διαμαντόπουλος 10, Πουλής .
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Οικονομάκης): Στογιάνοβιτς 20 (6), Δούρος 15 (5), Κουκουλομάτης, Τσιφλίδης, Καντάς 8(2), Γκούρβελος, Ζύγας, Σούλης, Σκλάβος 7, Αγγελοπουλος 12 (2), Σκόνδρας 14 (1), Καραγιάννης 2.

Ένωση Ιλίου – Αχαγιά ’82 76-72
Διαιτητές: Χατζημάρκος – Κιουλαφάς
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 38-37, 53-51, 76-72.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 18 (1), Μπέλλας Ι. 8 (1), Αρχιμανδρίτης, Κατσαρός, Πανουσόπουλος Θ. 3 (1), Σκαλωμένος 9, Μαζιάνης, Μπέλλας Ο. 20 (4), Πανουσόπουλος Κ., Στρατομήτρος 9 (1), Βαρσαμούλης 9.
ΑΧΑΓΙΑ ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 17 (1), Στάνκοβιτς, Σταμόπουλος 11, Γατσούλης 18 (6), Χαμηλός 20 (5), Τσινόπουλος 4, Λαμπρόπουλος 2, Ταρνάρης.

Γλαύκος – ΚΑΟΚ 65-62
Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Γρίβα.
Τα δεκάλεπτα: 20-19, 34-30, 47-44, 65-62.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδωρόπουλος): Βαγγέλης, Σερέτης, Βεργανελάκης 2, Λαμπρόπουλος 25 (2), Αδαμόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Σταυράκης 12 (2), Κάλλης 12 (2), Παλαδινός 4, Γιαλελής 1, Αναγνωστόπουλος.
ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κατσαμάκης, Σακελλαράκης 5, Πράττης 9 (3), Τσακιρίδης 2, Κεφαλάς 10 (1), Παβλίσεβιτς 7 (2), Δανιήλ 3 (1), Σταυρόπουλος 7, Μακρής 19 (2), Θωμόπουλος.

Πεύκη – Έσπερος ΑΟΠΑ 83-79
Διαιτητές: Μακρής – Λουκαράκης.
Τα δεκάλεπτα: 23-18, 42-38, 58-52, 83-79.
ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς): Μαντζανάς, Τσαμπής 19 (2), Κυριαζόπουλος, Κεχρής 6 (2), Μελάς 11 (1), Σημαιόπουλος 17 (2), Πολύζος, Κουκάκης 15 (1), Πατωνίδης, Τάγαρης 15.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Φραντζής, Παπανικολόπουλος 5 (1), Λαμπρόπουλος 15 (3), Ροκανάς 8 (1), Θανόπουλος 11, Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 19 (1), Πελεκούδας 6, Λυμπέρης 13 (3), Αγγελόπουλος 2.

Καλαμάτα – Δάφνη Δαφνίου 50-91
Διαιτητές: Νάστος – Μπακετέα.
Τα δεκάλεπτα: 15-22, 27-54, 42-67, 50-91.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Μαλαπάνης, Κίσσας, Αντωνόπουλος, Τσικούρης 7, Μαγιντόμπε 3 (1), Σπηλιώτης 9 (1), Σκοπέτος 3 (1), Δελλής 18, Κονταργύρης, Γεωργανάς 10.
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Δεσποτάκης): Μαυροειδής 5, Πατάτας 10 (2), Ρώης 3 (1), Θεοδοσίου 17 (5), Παπαδόπουλος 8, Μέγας 4, Γκίνης 3 (1), Μιχόπουλος 17, Κορρές 10 (2), Φιλιππόπουλος 5, Τσελεμπής 7, Αθανασάκης 2.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Πορφύρας 71-58
Διαιτητές: Αντωνιάδης – Αθανασόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 30-21, 50-35, 71-58.
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 1, Γραμματικός 19 (2), Καφαντάρης, Βούζας 21 (4), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 11 (1), Μιχαλόπουλος 8, Κανάς 5 (1), Παπαδάκης, Γιαννακόδημος.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Κωνσταντινίδης): Σίμος 7, Παλτόγλου 7 (1), Στεφανής 9 (2), Παπαφωτίου 5 (1), Βούλγαρης 6, Ιορδάνου 6, Καλαμαράς 8 (2), Μπαρμπαρής, Οικονόμου, Τρίγκας 10 (2), Κωνσταντίνου.

Ακράτα – Άρης Πετρούπολης 73-70
Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ. – Καρανικόλα Ειρ.
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 36-32, 52-60, 73-70
ΑΚΡΑΤΑ (Ζωντός): Ολύμπιος 8 (1), Λάφης 4, Λάππας 26 (1), Γ. Μανταλβάνος 8, Βεσκούκης 9 (1), Μαλλής 12 (4), Ν. Μανταλβάνος, Κατοπώδης 6.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κωνσταντόπουλος): Κεφαλάς 11 (1), Βενιτουράκης 16 (3), Κωνσταντακόπουλος, Δρακόπουλος 2 , Κυρίτσης, Μπαζιώτης 15 (2), Μπούτρης 4, Σταύρος 2, Τασούλας 4, Μακρόπουλος 16, Δρικόγιας, Βεντούρης.

Η βαθμολογία (σε 28 αγώνες): Δάφνη Δαφνίου 49, Ίκαρος Νέας Σμύρνης 47, ΚΑΟΚ 44, Ένωση Ιλίου 43, Έσπερος ΑΟΠΑ 41*, Ακράτα 41, Γλαύκος 40, Αχαγιά ’82 39, Κεραυνός Αιγίου 37, Πεύκη 37, Άρης Πετρούπολης 35, Ίκαρος Καλλιθέας 33*, Ερμιονίδα 33, Πορφύρας 33, Καλαμάτα 32.
*έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

H επόμ ενη αγωνιστική (29η, 14/05):
ΚΑΟΚ – Καλαμάτα, Άρης Πετρούπολης – Γλαύκος, Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα, Πορφύρας – Ερμιόνη, Αχαγιά ’82 – Ίκαρος Νέας Σμύρνης, Έσπερος ΑΟΠΑ – Ένωση Ιλίου, Ίκαρος Καλλιθέας – Πεύκη
Ρεπό: Δάφνη Δαφνίου.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
  • Γλαύκος – Α.Σ.Σ Αμαλιάδας 80-93

    Ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας νίκησε τον Γλαύκο με 93-80, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθ…
  • Τέλος ο Δεσποτάκης!

    Ο Μάριος Δεσποτάκης πήρε την απόφαση να αποχωρήσει από την Πεύκη, πριν καν ξεκινήσει το πρ…
  • Το ρόστερ της Ερμιόνης

    Η Ερμιόνη παρουσίασε το ρόστερ της εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2020/2021 στο πρω…
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γλαύκος – Α.Σ.Σ Αμαλιάδας 80-93

Ο Α.Σ.Σ Αμαλιάδας νίκησε τον Γλαύκο με 93-80, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθ…