Κεντρική Διεθνή Ηττήθηκε στην παράταση η Εφές

Ηττήθηκε στην παράταση η Εφές

efes

efes

Η Εφές δεν έκανε φάουλ στην τελευταία επίθεση, το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση και η πιο ψύχραιμη Καρσίγιακα πήρε τη σημαντική νίκη με 100-96, για το πρωτάθλημα Τουρκίας.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ από την έναρξη της αναμέτρησης και δεν επέτρεπε η μία στην άλλη να πάρει διαφορά ασφαλείας. Πριν την τελευταία επίθεση η ομάδα του Περάσοβιτς βρισκόταν μπροστά με 3 (89-86), όμως επέλεξαν να μην κάνουν φάουλ και ο Γκριν τους τιμώρησε με τρίποντο, που έστειλε τον αγώνα στην παράταση.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και εύστοχοι στην παράταση και πήραν την νίκη με 100-96.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Τζέι Κόβαν Μπράουν και  Σάμερς με 24 και 22 πόντους αντίστοιχα, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Ντάνστον με 24 πόντους και ο Οσμάν με 19 πόντους.