Κεντρική Διεθνή Εύκολα η ΤΣΣΚΑ πριν τον Ολυμπιακό

Εύκολα η ΤΣΣΚΑ πριν τον Ολυμπιακό

cska

cska

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας είχε εύκολο απόγευμα απέναντι στην Κάλεφ και πήρε τη νίκη με 100-68, για την 22η αγωνιστική της VTB League League και πλέον περιμένει τον Ολυμπιακό για την τελευταία αγωνιστική της Ευρωλίγκα.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους από την πρώτη κιόλας περίοδο όπου προηγήθηκαν με 14 πόντους (31-17), ενώ στο ημίχρονο βρέθηκαν μπροστά με 18 πόντους (49-31). Το δεύτερο μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και ο Δημήτρης Ιτούδης μοίρασε τον χρόνο, ώστε να ξεκουράσει και τους παίκτες του από τα συνεχόμενα παιχνίδια.

Η πρωταθλήτρια Ευρώπης είχε πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων (Κουρμπάνοφ 13π., Χίγκινς 13π., Αντόνοφ 13π., Τεόντοσιτς 11π., Φρίλαντ 10π.), ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Λίουτιτς με 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 31-17, 49-31, 75-47, 100-68.