Κεντρική Γυναίκες Αποτελέσματα βορείου ομίλου

Αποτελέσματα βορείου ομίλου

basketa2

Για τον βόρειο όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 59-45 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου και εξασφάλισε κι επίσημα την άνοδο στην Α1 εθνική κατηγορία γυναικών. Ο δεύτερος της βαθμολογίας Ηρακλής, θα κονταροχτυπηθεί με τον Ίκαρο Καλλιθέας για τη μία και μοναδική θέση που θα τους δώσει την ευκαιρία να αγωνιστούν στα μεγάλια σαλόνια.

Τα αποτελέσματα:
Σέρρες – Σταυρούπολη 60-62 (56-56 κ.α.)
Ασπίδα Ξάνθης – ΠΑΣ Γιάννινα 48-40
Απόλλων Καλαμαριάς – Πυλαία 67-43
Πιερικός Αρχέλαος – Τιτάνες Δράμας 69-37
Αναγέννηση Νέου Ρύσιου – Ολυμπιακός Βόλου 45-59
Ηρακλής – Ολύμπια Λάρισας 95-49

Ηρακλής – Ολύμπια Λάρισας 95-49
Διαιτητές: Ιορδανίδης – Τσιρόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 22-15, 37-32, 67-38, 95-49
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 16, Ελευθεριάδου 15 (3), Κωτούλα 16 (2), Γιαννούδη, Ξανθυνίδου, Τσαμπούρη 8 (2), Μαργαρίτη 3, Γεροστεργίου 7, Τζιότζιου 6, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου 8, Καρακούλα 15.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 12 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 2, Λιάσκου 6, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 8, Κουτσουνούρη 19 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς-Πυλαία 67-43
Διαιτητές: Τσούλης – Παπαδοπούλου Κ.
Τα δεκάλεπτα: 22-13, 37-29, 55-32, 67-43.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 12 (1), Μαϊδάτση, Καραγωργίου 2, Βουλώνη, Ιγγλέζου 12, Καλαντίδου 14, Σολωμού 14 (2), Πολυχρονιάδου, Φλώρου, Καϊμακτσή 12 (3).
ΠΥΛΑΙΑ (Λίτσου): Πετρίδου 2, Ζωγράφου 2, Γρηγοριάδου 2, Βατσιτσίδου 15 (1), Ζιβώνη 5, Καρατζά 6, Γαλιτσιάνου 9 (1), Πλουμπή.

Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα 48-40
Διαιτητές: Τεμέλκου – Τσαρδούλιας.
Τα δεκάλεπτα: 7-6, 16-17, 32-32, 48-40.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 5 (1), Κουτρουβέλη 3 (1), Καρακώστα 9, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή 2, Παπαυαγγέλου 6 (2), Παυλάκη, Σουλιώτη 17, Λαζαρίδου, Καραλίδου Β., Χαλκίδου 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Χήτα, Σαρηγιαννίδου 13, Ντόκου , Γιωτίτσα Ε. 9, Μεντεσίδου 14, Κατσίδου, Χρηστάκη 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα 2.

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας 69-37
Διαιτητές: Σελεβός – Τσαλκιτζής.
Τα δεκάλεπτα: 19-6, 32-15, 50-23, 69-37.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 7, Πουρσανίδου 2, Λεκάι 5 (1), Ζουγκουρίδου 19 (4), Φλώρου 16, Γκοτζαμάνη 4, Ακριτίδου, Μπαγκλαρίδου, Καραλή 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 10, Δημητριάδου 4.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 3, Καριώτη, Αρσένογλου 2, Γαϊτάνη 16 (1), Γαντσιώρη 10, Κυριακίδου 6, Αθανασιάδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου 45-59
Διαιτητές: Γκέκας – Χτζηκώστας.
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 26-33, 34-47, 45-59
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Κουλακιώτη 3, Καλομιτσίνη 6, Καζαντζή 3, Ταυροπούλου, Μούρτου 6, Ψαρρά 10 (1), Παπαδάκη 1, Βασλαματζή, Αθανασιάδου 2
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Βογιατζάκη, Παγκαλίδου 1, Ταντουρόφσκα 18 (5), Σουλτάνη 24, Τότση 2, Αγαγιώτη, Ζέρβα 2, Δημητριάδου 4, Ζήτη, Κοτσιάφτη 8.

Σέρρες-Σταυρούπολη 60-62 παρ. (56-56 κ.α.)
Διαιτητές: Θεοδωρίδης – Καλέσης.
Τα δεκάλεπτα: 9-14, 19-29, 41-42, 56-56 (κ.α.), 60-62 παρ.
ΣΕΡΡΕΣ (Δώδος): Μαραγκού 19, Μπακιρτζίδου 20, Τζιαμπάζη 9 (2), Νασιάκου 12, Λαδοπούλου Κ., Αγγειοπλάστη, Βλαχβέη, Χατζηπαύλου, Στεφανίδου.
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 8, Σαμαρά 14 (2), Αντωνιάδου 9 (2), Κωστανάκη 9 (1), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 2, Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 6, Κελεκίδου 10.

Η βαθμολογία (τελική-22η αγωνιστική): Ολυμπιακός Βόλου 43, Ηρακλής 42, Απόλλων Καλαμαριάς 38, Ολύμπια Λάρισας 36, Πυλαία 34, Σταυρούπολη 32, Πιερικός Αρχέλαος 31, Αναγέννηση Ν.Ρ. 31, Ασπίδα Ξάνθης 29, Τιτάνες Δράμας 28, Σέρρες 26, ΠΑΣ Γιάννινα 25.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Νάνσυ Μητσοστέργιου
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Κριμίλη: Και πάλι πρωτοετής της εβδομάδας

Η Ιωάννα Κριμίλη συνεχίζει να πραγματοποιεί εντυπωσιακές εμφανίσεις στις ΗΠΑ. Η Ελληνίδα γ…