Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 2ου ομίλου Νότου Γ’ Εθνικής

ippokratis

Ο Ιπποκράτης Κω πέρασε σαν σίφουνας από το Χαλάνδρι, επικρατώντας του Προμηθέα με 83-30, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής του δευτέρου ομίλου του Νότου της Γ’ Εθνικής. Οι νησιώτες πανηγύρισαν ακόμα μία εύκολη νίκη στον δρόμο για την άνοδο στη Β’ Εθνική.

Ο ΟΦΗ επικράτησε στην Κρήτη του Πανναξιακού με 8071, ενώ εύκολο απόγευμα είχε και ο Λοκρός Αταλάντης, που κέρδισε στο κλειστό “Ιφιγενείας” τον Πόλις Καλλιθέας με 8571. Ακόμα, σπουδαία νίκη πέτυχε η Σαντορίνη μέσα στην Νίκαια επί του Άρη που τον κέρδισε με 9487.

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε ο Έσπερος μεσά στην Λαμία, καθώς επικράτησε του Διαγόρα Δρυοπιδέων με 8887 και πλησίασε πιο κοντά στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Επίσης, ο Κάδμος κέρδισε την Νίκη Αμαρουσίου με 7356 εντός έδρας.

Τα αποτελέσματα:
Προμηθέας Χαλανδρίου – Ιπποκράτης Κω 30-83
ΟΦΗ – Πανναξιακός 80-71
Πόλις Καλλιθέας – Λοκρός Αταλάντης 71-85
Άρης Νίκαιας – ΑΕ Σαντορίνης 87-94
Έσπερος Λαμίας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 88-87
Κάδμος – Νίκη Αμαρουσίου 73-56
Ρεπό: Πεντέλη.

ΟΦΗ – Πανναξιακός 80-71
Διαιτητές
: Καρακωνσταντόπουλος-Χριστοδουλάκης.
Τα δεκάλεπτα: 20-9, 44-32, 61-46, 80-71.
ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 5 (1), Κριθινάκης 3 (1), Μαϊστρέλης, Ξενάκης 9 (1), Μπούμπαρης 13, Καρλάφτης 9 (3), Αγαπιάδης 12 (2), Καλλέργης, Μαματζάκης, Βλαχάκης 8 (2), Κυρίτσης 8 (2), Μουλάς 13 (1).
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ (Βάβουλας): Πολίτης 8 (1), Σβορώνος 3 (1), Μαγγιώρος, Μάκος 3 (1), Γεωργιάδης 2, Μάνο, Τζίμης 17 (1), Μάκαρης 6, Δαχρετζής 13, Καδηγιαννόπουλος 9 (1), Μυλωνάς 10.

Προμηθέας Χαλανδρίου – Ιπποκράτης Κω 30-83
Διαιτητές
: Χατζημάρκος – Αγγελής.
Τα δεκάλεπτα: 5-19, 14-46, 22-69, 30-83.
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μελέτης): Γεμενής 1, Σβαρνάς, Ανδρικόπουλος 6, Παπαδημητρίου, Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 6, Πεζός 4, Κορομηλάς 9(1), Μάνδαλος, Σατράς 2.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουκουράβας 9(1), Τρύπας 10(2), Χρήστου 10, Παπαδημητρίου 5(1), Ασημακόπουλος 11(1), Γκοράτσας 3(1), Χαρίσης 10(2), Χρύσης 23, Κατσούβας 2.

Πόλις Καλλιθέας – Λοκρός Αταλάντης 71-85
Διαιτητές
: Μακρής – Σωτηρχέλης.
Τα δεκάλεπτα: 21-20, 39-37,50-64, 71-85.
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Εξαρχος Σπύρος, Εξαρχος Βασίλης): Μπογδανίδης 10 (2), Ζήσης 2, Κακαργιάς 3 (1), Θεοδωράκος 16 (1), Τσικούρας , Ευστρατίου 17 (2), Αρκουμάνης 5 (1), Λυγγερίδης 9, Καβελλάρης, Κωνσταντίνου 3 (1), Λάμπος 6, Γούβαλης.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Μάτος): Διαμαντής, Ρούζιος 8 (1), Ρουμελιώτης 25 (4),Κρεμετάτος 4, Ντέντας 2 , Νικολάου, Γκραικός-Καψύχας, Μπολμάτης 2, Μάτος Αν. 20, Μάτος Αγ. 19 (5), Θοδως 1, Παπαηλιού 4.

Άρης Νίκαιας – ΑΕ Σαντορίνης 87-94
Διαιτητές
: Χαλαμπαλάκης – Ροδίτης.
Τα δεκάλεπτα: 18-21, 41-44, 68-74, 87-94.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Ζερβουλάκος): Γεωργουσόπουλος, Καρβούνης 12 (4), Σκιαθίτης 4, Αγγελόπουλος, Θαλασσινός 7 (1), Αγγελίδης, Γαλίτης 6, Κόλλιας 19, Στέφος 6, Δρίβας 8 (2), Καρυπίδης 27 (1).
ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ (Πεταλωτής, Γαλαίος): Νικολαΐδης 33 (4), Σταύρου 2, Λουίζι 7 (1), Βουρτζούμης 11 (2), Δουλγεράκης 3, Παπαδόπουλος 16, Σάκοτα 22.

Η βαθμολογία (σε 22 αγώνες): Διαγόρας Δρυοπιδέων 38, Ιπποκράτης Κω 37, Πεντέλη 34, Έσπερος Λαμίας 34, Λοκρός Αταλάντης 33, ΟΦΗ 31, Κάδμος 31, Άρης Νικαίας 29, ΑΕ Σαντορίνης 28, Πανναξιακός 26, Νίκη Αμαρουσίου 26, Πόλις Καλλιθέας 24, Προμηθέας Χαλανδρίου 24.

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 30/04):
Λοκρός Αταλάντης – Άρης Νίκαιας, Σαντορίνη – ΟΦΗ, Διαγόρας Δρυοπιδεών – Πόλις Καλλιθέας, Ιπποκράτης Κω – Έσπερος Λαμίας, Νίκη Αμαρουσίου – Προμηθέας Χαλανδρίου, Πεντέλη – Κάδμος.
Ρεπό: Πανναξιακός.

Περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Το παράδειγμα της Αγίας Παρασκευής

Η Αγία Παρασκευή αποτελεί ομάδα-παράδειγμα στην εποχή του κορονοϊού, με την διοίκηση της ν…