Κεντρική Γ' Εθνική Αποτελέσματα 2ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Αποτελέσματα 2ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής

diagoras

O Διαγόρας Δρυοπιδέων επικράτησε εντός έδρας πολύ εύκολα του Πόλις Καλλιθέας με 9360, για την 23η αγωνιστική του 2ου Νότιου ομίλου της Γ’ Εθνικής και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ ακόμα εξασφάλισε και την άνοδό του στην Β’ Εθνική από την νέα σεζόν.

Νίκη και για τον δεύτερο Ιπποκράτη, καθώς κέρδισε εύκολα στην Κω του Εσπέρου Λαμίας με 9171. Επίσης, ο Λοκρός επικράτησε δύσκολα στην Αταλάντη του Άρη Νικαίας με 6361.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Νίκη Αμαρουσίου, καθώς κέρδισε τον Προμηθέα Χαλανδρίου με 8457, ενώ από την άλλη μεριά ο Κάδμος ηττήθηκε από την Πεντέλη εκτός έδρας με 6575. Επίσης, η Σαντορίνη πήρε σπουδαία εντός έδρας νίκη, καθώς επικράτησε του ΟΦΗ με 9080.

Τα αποτελέσματα:
Λοκρός Αταλάντης – Άρης Νίκαιας 63-61
Διαγόρας Δρυοπιδεών – Πόλις Καλλιθέας 93-60
Ιπποκράτης Κω – Έσπερος Λαμίας 91-71
Νίκη Αμαρουσίου – Προμηθέας Χαλανδρίου 84-57
Πεντέλη – Κάδμος 75-65
Σαντορίνη – ΟΦH 90-80
Ρεπό: Πανναξιακός.

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πόλις Καλλιθέας 93-60
Διαιτητές
: Χριστοδουλάκης – Κομιανός
Τα δεκάλεπτα: 19-16, 49-32, 78-41, 93-60.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζένελης, Ζακυνθινός 6 (2), Διαμαντόπουλος 12 (1), Καράμπαμπας 11 (1), Μαυροειδάκος 7, Καρασταμάτης 15 (5), Παπαδολιάς 13 (1), Εμίρης 11 (3), Σαμαράς, Ντιφαντής 18.
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Έξαρχος) : Μπογδανίδης 9 (2), Ζήσης 4, Θεοδωράκος 5, Γούβαλης, Ευστρτίου 7, Αρκουμάνης 6 (1), Αντωνίαδης, Καβελάρης, Κωνσταντίνο 3 (1), Λιγκερίδης 7, Ξιούρας 19 (4).

Πεντέλη – Κάδμος 75-65
Δεκαλεπτα: 26-15 ,22-14 16-12 11-24
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσιδης ): Κεκκές 6 (2), Μάντζιος 4, Νάσσης, Λίτσο 20 (4), Πορτελάνος 9 (1), Καρούζος 15 (2), Κωνσταντάκος, Τσουπάκης, Μπίγγος 6, Πατεράκης, Μαλούκος 15.
ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασιου ): Σκεμπές 5 (1), Πανταζής 3, Παπαδάκης 4, Γκρινιάρης 27, Νικολάου, Τσοπανέλης, Σιλιβέστρου, Τσαπρούνης 6, Γιάννου 12, Τσιριμώκος 2, Μπένος, Σπηλιοπουλος 6.

Νίκη Αμαρουσίου –  Προμηθέας Χαλανδρίου 84-57
Διαιτητές: Πλιάκας – Τηγάνης.
Τα δεκάλεπτα: 18-17, 46-33, 70-45, 84-57
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Τσακίρης): Καντάς, Κοροπούλης 14 (4), Οικονόμου 9, Κοντογιάννης 6, Σιμιτζής 15 (3), Τσέκενης Γ. 7 (1), Ευαγγελούλης, Σκούταρης 9 (3), Τσέκενης Α. 5, Χοτζαλάρι 8 (2), Αγγέλης 9 (1).
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Μελέτης): Γεμενής, Σβάρνας 1, Ανδρικόπουλος 3, Παπαδημητρίου 22 (2), Σπυρόπουλος, Γιαννάκης 2, Σαμιώτης 16 (2), Τσιγγενόπουλος 8, Πέζος 5 (1), Κορομηλάς, Μάνδαλος, Σαρλής.

Ιπποκράτης Κω – Έσπερος Λαμίας 91-71
Διαιτητές
: Λαζαρίδης – Δελαγραμμάτικας.
Tα δεκάλεπτα: 19-19, 44-39, 72-52, 91-71.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Χρήστου 9, Κουκουράβας 2, Τρύπας 9 (3), Κουρζής, Χατζηπυλιώτης, Παπαδημητρίου 11 (3), Ασημακόπουλος 27 (1), Γκοράτσας 8 (2), Χαρίσης 15, Χρύσης 10, Μποδούρ, Κατσούβας.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρόκας 9 (1), Σέττος 12, Αργύρης 2, Ξηρός 2, Παναγιωτίδης 13, Φύκας, Σοφογιάννης 8, Φούντας 3, Ζαχαράκης 7 (1), Παπαργυρόπουλος 15.

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Διαγόρας Δρυοπιδέων 40, Ιπποκράτης Κω 39, Πεντέλη 36, Έσπερος Λαμίας 35, Λοκρός Αταλάντης 35, Κάδμος 32, ΟΦΗ 32, Άρης Νικαίας 30, ΑΕ Σαντορίνη 30, Νίκη Αμαρουσίου 28, Πανναξιακός 26, Πόλις Καλλιθέας 25, Προμηθέας Χαλανδρίου 25.
*έχουν αγώνα στης 19:00.

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 07/05):
OΦΗ – Λοκρός Αταλάντης, Πανναξιακός – Σαντορίνη, Άρης Νικαίας – Διαγοράς Δρυοπιδέων, Πόλις Καλλιθέας – Ιπποκράτης Κω, Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου, Προμηθέας Χαλανδρίου – Πεντέλη.
Ρεπό: Πόλις Καλλιθεάς.

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Αργύρης Δεκαβάλλας
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Τσάμης: “Μας σκοτώνει ο φόβος και η αδράνεια, πρέπει να βρεθεί λύση”

Τους προβληματισμούς του αναφορικά με την αδράνεια που επικρατεί στην λήψη αποφάσεων από τ…