Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ Διάστρεμμα για Κλάντον, έξαλλος ο Πρέλεβιτς για την διαιτησία

Διάστρεμμα για Κλάντον, έξαλλος ο Πρέλεβιτς για την διαιτησία

acl

aclΟ ΠΑΟΚ δεν είχε να αντιμετωπίσει μόνο το επιθετικό πρόβλημά του στο πρώτο ημίχρονο (37-16) του αγώνα με την Τενερίφη αλλά και τον τραυματισμό του Κιθ Κλάντον. Ο Αμερικανός στις αρχές του δευτέρου δεκαλέπτου σε μια φάση που έκανε άμυνα η ομάδα του “Δικεφάλου” έπεσε άτσαλα στο παρκέ, χτύπησε στο αριστερό πόδι (διάστρεμμα και κινδυνεύει να χάσει το ματς με τον Ρέθυμνο) και αποχώρησε υποβασταζόμενος.

Μάλιστα δεν χρησιμοποιήθηκε ξανά… Στο μεταξύ, στο ημίχρονο έντονες ήταν οι διαμαρτυρίες από πλευράς ΠΑΟΚ προς τους διαιτητές. Υπήρχε έντονος εκνευρισμός στον “Δικέφαλο” και έξαλλος ήταν ο Μπάνε Πρέλεβιτς (αλλά και ο Χρήστος Καραμπέρης). Ο πρόεδρος της ΚΑΕ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου μετά το πρώτο… κακό σφύριγμα, όντας εκνευρισμένος από την διαιτησία έφυγε από το γήπεδο.